cosmo

Depilacja laserowa (fotoepilacja) stanowi skuteczną metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Metoda fotoepilacji polega na uszkodzeniu macierzy włosa, tj. komórek odżywczych znajdujących się w mieszku włosowym. Zniszczenie tej aktywnej strefy wzrostu włosa zapobiega jego regeneracji i odrastaniu.

Uszkodzenie macierzy włosa następuje poprzez absorbcję energii światła laserowego przez melaninę – barwnik włosa. W laserze wytwarzane jest światło podczerwone o długości fali 810 nm. Takie spektrum promieniowania znajduje się w zakresie pochłanianym przez melaninę. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka.

Światło lasera działa powierzchniowo ( do 2 mm wgłąb skóry ), nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Niezwykle istotne znaczenie dla skutecznej depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosa (czytaj więcej >>). Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie włosów tylko w fazie ich aktywnego wzrostu. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną, która obejmuje wywiad, ocenę stanu i typu skóry oraz rodzaju włosa – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera Wykonana zostaje również próba laserowa.

Technologia (czytaj więcej >>)

Najnowocześniejszy na rynku, jedyny w Poznaniu LightSheer Desire – to jedno z najskuteczniejszych urządzeń kosmetycznych, przeznaczone do trwałej depilacji wszystkich obszarów ciała. Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym system z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji. Procedura trwałego usuwania włosów podczas całego zabiegi jest bezpieczna, komfortowa i praktycznie bezbolesna.

Postępowanie przed zabiegiem

Opis postępowania przed zabiegiem:

 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją

 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

 • UNIKAJ przed każdym zabiegiem mechanicznych sposobów depilacji włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni.

 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

 • Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

 • Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.

 • Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu.

 • Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

 

Przeciwskazania

 • ciąża, karmienie piersią,

 • opalenizna,

 • zażywanie leków, ziół światłouczulających,

 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem,

 • choroba nowotworowa,

 • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji,

 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

 1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
 2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.