To badanie jest jednym z najważniejszych badań profilaktycznych, które wykrywa zmiany łagodne i nowotworowe. USG ma wiele zalet: jest badaniem nieinwazyjnym i bezpiecznym. W przeciwieństwie do mammografii, można je wielokrotnie powtarzać.

W MedicaNow USG piersi zalecamy wykonywać raz w roku. U kobiet powyżej 25 roku życia, wykonujemy je w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego (najlepszy obraz). Badanie USG piersi wykonywane jest specjalnie do tego celu przeznaczoną głowicą ultrasonograficzną, pacjentka otrzymuje opis USG wraz ze zdjęciami. U kobiet poniżej 35 – 40 roku życia zalecamy jako element diagnostyki uzupełniającej badanie piersi. Nie istnieją przeciwwskazania do USG sutków. Badanie można i należy wykonywać także u kobiet po wszczepieniu implantów piersi.
Także u starszych kobiet, których piersi zawierają dużo tkanki gruczołowej lub włóknistej, ultrasonografia powinna być wykonana jako badanie uzupełniające do mammografii.

 

Ważniejsze wskazania do badania USG piersi:

• zmiana wyczuwalna palpacyjnie (dotykiem)
• zmiany w brodawce lub guzki w dołach pachowych.
• zmiana uwidoczniona w mammografii
• badania kontrolne wcześniej rozpoznanych zmian łagodnych
• ból
• wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej, u kobiet które nie są w ciąży i nie karmią
• badania profilaktyczne

 

Przebieg badania:

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, najlepiej wykonać je w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.
W miarę możliwości prosimy o przygotowanie opisów poprzednich badań m.in. mamografii o ile były wykonywane

Po ułożeniu na kozetce bez stanika, lekarz nakłada żel na skore piersi lub głowice aparatu, po czym przykłada kolejno do każdej piersi głowicę aparatu ultrasonograficznego i wodzi nią po biuście z dołu do góry, z góry do dołu i na boki. Głowica jest połączona z komputerem i na jego monitorze widać obraz tkanki piersiowej. Lekarz bada też doły pachowe, by sprawdzić, czy węzły chłonne nie są powiększone
Badanie pozwala wykryć zmiany wielkości od pięciu milimetrów, oraz odróżnić guz od torbieli, a także najczęściej ocenić ich charakter (onkologiczny lub nie).

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.