KTG pozwala nie tylko na pełne monitorowanie stanu zdrowia przyszłej mamy, ale również rozwijającego się w jej brzuchu maluszka. To bardzo ważne, gdyż badania przy pomocy tej specjalistycznej aparatury pozawalają w większości przypadków zapobiec komplikacjom podczas ciąży i porodu. Aparat do monitorowania kardiotograficznego dziecka pozwala na bieżące kontrolowanie pracy serduszka dziecka oraz na monitorowaniu siły skurczów macicy.

 

Przebieg badania

Badanie KTG wykonuje się zwykle pod koniec ciąży oraz podczas porodu. Dzięki niemu położna oraz lekarz na bieżąco widzą, w jakiej kondycji jest maluszek. Jeśli dzieje się coś niedobrego, zapis aparatu KTG z pewnością to wykaże. Na przykład zbyt niska częstotliwość bicia serduszka dziecka może świadczyć o niedotlenieniu a zbyt wysoka o zakażeniu wewnątrzmacicznym.

Podczas ciąży badanie KTG trwa zazwyczaj 30 minut, choć lekarz nasz może zadecydować o przedłużeniu czasu badania do godziny. Badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem czy niedogodnościami. Jest ono całkowicie bezbolesne i bezpieczne: dla Pacjentki i dziecka. Pielęgniarka lub położna poprosi Pacjentkę o położenie się na boku, gdyż w tej pozycji macica, nie uciska żyły, którą krew powraca do serca z dolnych części ciała. Na brzuchu zostaną umieszczone 2 małe głowice (mocuje się je pasami). Jedna z nich służy do monitorowania czynności serca maluszka, druga do rejestrowania czynności skurczowej macicy. Do ręki Pacjentka dostaje przycisk, który będzie musiała naciskać gdy tylko poczuje ruchy swojego maluszka. Podczas badania aparat drukuje na długim pasku papieru dwie krzywe, odzwierciedlające pracę serca dziecka oraz skurcze  macicy. Na wykresie zaznaczone są również ruchy dziecka.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.