USG ginekologiczne jest wykonywane drogą przezpochwową (u kobiet aktywnych seksualnie) i drogą przezodbytniczą (u kobiet przed rozpoczęciem aktywności seksualnej). Badanie to jest kluczowym elementem wizyty ginekologicznej. Pozwala na ocenę położenia, wielkości i struktury macicy, wykluczenie nieprawidłowości takich jak mięśniaki macicy, polipy i przerosty błony śluzowej macicy (endometrium).

W USG ginekologicznym ocenia się również wielkość i strukturę jajników. To badanie pozwala ocenę funkcji jajników (ocena jajeczkowania), na rozpoznanie bądź wykluczenie zmian patologicznych zlokalizowanych w obrębie jajników (guzy, torbiele) oraz stwierdzenie zmian typowych dla niektórych zaburzeń hormonalnych (zespół policystycznych jajników).

 

Uwaga:

Warunkiem do zbadania narządu rodnego przez powłoki brzuszne, jest możliwie maksymalne wypełnienie pęcherza, tak aby gazy w końcowym odcinku jelit, nie uniemożliwiły dostępu fali ultradźwiękowej do tych struktur. W tym celu należy ponad godzinę przed wyznaczonym terminem badania wypić 1 do 1,5 litra niegazowanych płynów i nie oddawać moczu.
Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG danej okolicy, lub wyniki innych badan – dotyczących tego problemu.
W wyjątkowych przypadkach można odstąpić od tej zalecanej procedury, ale wówczas należy ustalić z lekarzem indywidualne warunki przygotowania.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.