Wskazaniem do zabiegu jest częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych i mniejszych wywołany najczęściej zanikiem podściółki tłuszczowej warg sromowych większych oraz uogólnionymi procesami zanikowymi w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Zanik warg sromowych może wystąpić na podłożu genetycznym, na podłożu zaburzeń hormonalnych oraz zmian związanych z przekwitaniem i starzeniem się organizmu.

Zanik warg sromowych powoduje występowaniem nieprzyjemnych dolegliwości takich jak bóle w czasie stosunku czy uprawiania sportu (jazda konna, jazda na rowerze, fitness). Może też powodować występowanie przeczulicy, drętwienia czy mrowienia w opilcy warg sromowych.

Wypełnianie (modelowanie) warg sromowych  w MedicaNow polega na wstrzyknięciu przez specjalistę preparatu na bazie kwasu hialuronowego powodując ich powiększenie (uwypuklenie) w przypadku ich małej wielkości. Modelowanie warg sromowych większych działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia i otarcia, a także służy  estetyce okolic intymnych. Działanie kwasu hialuronowego nawadnia skórę i śluzówki, stymulując fibroblasty do produkcji młodego kolagenu, przez co odmładza leczoną okolicę. Działa na problemy związane ze zmianą wagi oraz zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych jak i na zmiany zachodzące z wiekiem czy po przebytych chorobach.

Wskazania:

 • chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, zbyt małe wargi sromowe większe co za tym idzie brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych,

 • pacjentki, które posiadają wiotką oraz suchą skórę łechtaczki i warg sromowych,

 • pacjentki w okresie menopauzalnym lub około menopauzalnym,

 • u pań po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia – skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu:

 • Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po powierzchni objętej zabiegiem,

 • Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30-40 minut,

 • Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są po 1 tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się do 2 lat,

 • Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwany dyskomfort w postaci niewielkiego bólu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń po zabiegu. Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne okolicy zabiegowej,

 • infekcje w okolicy podania preparatu,

 • ciąża.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

 1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
 2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.