Starzenie się organizmu, zaburzenia hormonalne, przekwitanie, przebyte porody i zabiegi ginekologiczne prowadzą do zmian zanikowych w obrębie pochwy i krocza. Występowanie tych zmian jest z kolei przyczyną suchości pochwy, dolegliwości bólowych w czasie współżycia oraz nawracających stanów zapalnych pochwy i dróg moczowych oraz nietrzymania moczu. Zabiegi rewitalizacji cofają występowanie zmian zanikowych w obrębie pochwy i krocza, chronią przed występowaniem dolegliwości oraz ich następstwami medycznymi.

Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia pochwy to dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość pochwy, atrofia pochwy.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy  szczegółowy wywiad ginekologiczny, badanie ginekologiczne oraz zlecamy odpowiednie badania (np. cytologia), celem wykluczenia przeciwwskazań oraz ewentualnych zmian anatomicznych uniemożliwiających wykonanie zabiegu.

Wskazania:

 • Zabieg rekomendowany jest pacjentkom, cierpiącym na spadek napięcia i rozluźnienie pochwy wywołane porodami, urazami okołoporodowymi, okresem menopauzy, wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, zmianą wagi ciała, infekcjami, chronicznymi upławami, paleniem, procesem starzenia się, okresem menopauzy (obniżenie poziomu żeńskich hormonów i zanikanie pochwy).

Przebieg zabiegu:

 • Polega on na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, którego wiązki oddziaływając na jej ściany powodują obkurczanie się tkanek, uelastycznianie błony śluzowej pochwy oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych.

 • Zabieg laserowego obkurczania pochwy zazwyczaj trwa około pół godziny, nie wymaga hospitalizacji.

 • Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 1 tygodnia.

 • Pełen efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu i utrzymuje się przez około 2 lata.

Przeciwwskazania:

 • infekcje w obrębie pochwy oraz zmiany anatomiczne pochwy,

 • miesiączka,

 • choroby nowotworowe,

 • cukrzyca,

 • planowana w najbliższym czasie ciąża, bowiem poród zniweluje uzyskany efekt.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

 1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
 2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.