Dlaczego specjaliści MedicaNow rekomendują szczepienie przeciwko HPV?

Szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus – HPV) zabezpieczają przed zakażeniem pewnymi typami wirusa HPV, które powodują raka szyjki macicy, zmiany w obrębie sromu oraz inne nowotwory.

Obie zarejestrowane w Polsce szczepionki chronią przed zakażeniem dwoma typami wirusa HPV(HPV-16 and HPV-18), które są odpowiedzialne za 70% przypadków raka szyjki macicy, 80% raka odbytnicy, 60% raka pochwy i 40% raków sromu. Jedna ze szczepionek (Silgard) chroni dodatkowo przed dwoma typami wirusa HPV (HPV-6 and HPV-11), które odpowiadają za 90% przypadków kłykcin sromu. W badaniach klinicznych wykazano skuteczność szczepionek w również w odniesieniu do nowotworów prącia i jamy ustnej.

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony. W USA ponad 80%  kobiet po 50 roku życia jest zainfekowanych HPV.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHI) zaleca szczepienie młodych kobiet przeciwko wirusowi HPV.  W USA zaleca się szczepienie wszystkich kobiet do 26 roku życia niezależnie od tego czy rozpoczęły współżycie.

Przebieg szczepienia:

  • Szczepienie odbywa się w 3 dawkach. Pierwszą dawkę powinno się podać w wybranym dniu, natomiast drugą po miesiącu. Trzecią dawkę należy zastosować w okresie 3 miesięcy po drugiej dawce.
  • Zaleca się, aby pacjentki, ukończyły 3 – dawkowy cykl szczepienia . Jednocześnie nie zaleca się szczepień u dziewcząt poniżej 10 rż.
  • Szczepionkę stosuje domięśniowo w okolicę mięśnia naramiennego. Przystąpienie do szczepienia nie wymaga szczególnego przygotowania.

W MedicaNow możesz zaszczepić się przeciwko wirusowi HPV.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.