Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży jako badanie w kierunku niektórych zespołów genetycznych jak zespół Downa, Edwardsa i Patau.

Test ten obejmuje badanie krwi i badanie USG. W badaniu krwi ocenia się białko ciążowe PAPP-A oraz wolną podjednostkę beta hormonu gonadotropiny kosmówkowej (HCG). W badaniu USG mierzy się długość ciemieniowo-siedzeniową płodu (CRL) oraz przezierność karku (NT). Na podstawie tych danych oblicza się wynik testu.

Test PAPP-A jest zalecany u kobiet po 35 roku życia oraz u kobiet z nieprawidłowym badaniem USG w I trymestrze ciąży. Może być również wykonywany u kobiet w każdym wieku, jako, że większość dzieci z zespołem Downa to dzieci kobiet przed 35 rokiem życia. Test PAPP-A pozwala na wykrycie około 90% przypadków zespołów genetycznych.
Uwaga:
Pora pobrania oraz spożycie posiłku przez pacjentkę nie wpływają na wynik testu. Pacjentka proszona jest o wypełnienie ankiety oraz zgodny na wykonanie badania

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.