Test polega na pobraniu śluzu szyjkowego od kobiety w trakcie badania ginekologicznego w okresie okołoowulacyjnym oraz dostarczeniu nasienia przez partnera. Test wykonywany jest na szkiełku i ocenia zdolność przechodzenia plemników przez barierę śluzu szyjkowego poza organizmem kobiety.

Negatywny wynik testu może wskazywać na obecność przeciwciał przeciwplemnikowych w śluzie szyjkowym lub innych czynników, które utrudniają dotarcie plemników do komórki jajowej.

Czynnik szyjkowy jest jedną z zasadniczych przyczyn niepłodności. Zalicza się do niego niekorzystne dla plemników zmiany morfologiczne szyjki macicy oraz śluzu szyjkowego. Nieprawidłowe interakcje między plemnikiem a śluzem szyjkowym są podstawą do rozpoznania tego typu zaburzeń. Śluz szyjkowy jest mieszaniną wydzielin szyjki, jamy macicy, jajowodów oraz płynu produkowanego przez otrzewną.  Leczenie  jest złożone. Oprócz leczenia chirurgicznego i farmakologicznego znaczącą rolę odgrywa inseminacja domaciczna.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.