Badanie ginekologiczne

Badanie ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań w profilaktyce chorób kobiecego układu płciowego. Badanie to pozwala m.in. ocenić wielkość, położenie i elastyczność macicy i jej przydatków oraz pęcherza moczowego, jak również wykryć określone nieprawidłowości zachodzące w tych organach.

wkladka-300×200

Założenie wkładki antykoncepcyjnej

Wkładki wewnątrzmaciczne (spirale) antykoncepcyjne posiadają różne kształty, wykonane są z materiału o stałej konsystencji m. in. z polietylenu, stali nierdzewnej, miedzi.

Vaginal endocavity ultrasound probe held in right hand

USG ginekologiczne

Badanie to jest kluczowym elementem wizyty ginekologicznej. Pozwala na ocenę położenia, wielkości i struktury macicy, wykluczenie nieprawidłowości takich jak mięśniaki macicy, polipy i przerosty błony śluzowej macicy (endometrium).

Leczenie nadżerek

Popularne określenie „nadżerki” sugeruje istnienie ubytku tkankowego, podczas gdy jest to nabłonek walcowaty koloru czerwonego, odróżniający się od różowego nabłonka płaskiego wyścielającego pochwę i szyjkę macicy.

Female scientist working in laboratory

Test w kierunku HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego – HPV jest jednym z najważniejszych czynników chorobotwórczych odpowiedzialny za rozwój raka szyjki macicy.

laboratory assistant girl  in the genetics laboratory

Badanie cytologiczne

Cytologia jest to doskonała metoda diagnostyczna służąca profilaktyce i wykrywaniu stanów przednowotworowych (przedrakowych) i raka inwazyjnego szyjki macicy.

Abdominal convex ultrasound probe in left hand

USG piersi

To badanie jest jednym z najważniejszych badań profilaktycznych, które wykrywa zmiany łagodne i nowotworowe. USG ma wiele zalet: jest badaniem nieinwazyjnym i bezpiecznym.

usg-poloznicze_S-370×244

USG w ciąży

Zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego badanie USG w ciąży wykonujemy trzykrotnie: w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze ciąży. 
Stosowany przez nas system archiwizacji badań pozwala na jednoczesne wydawanie zainteresowanym pacjentkom dokumentacji z badań w formie cyfrowej na nośnikach DVD.

Ocena drożności jajowodów

Badanie to polega na podaniu płynu do jamy macicy i jajowodów. Oceny dokonuje się w obrazie usg, który jest zapisany na zdjęciach lub nośniku DVD.
Jest to badanie niebolesne i może być alternatywą do histerosalpingografii.

zaburzenia pokwitania

Zaburzenia pokwitania

Pokwitanie to okres życia, który poprzedza okres dojrzałości płciowej i płodności. W jego przebiegu obserwuje się wystąpienie owłosienia łonowego i pachowego, rozwój piersi, skok pokwitaniowy wzrostu, wystąpienie pierwszej miesiączki.

diagnostyka-nieplodnosci-300×200

Diagnostyka i leczenie niepłodności małżeńskiej

Zaleca się, aby niepłodność rozpoznaną po 35 rż kobiety leczyć dużo agresywniej i wcześniej podejmować decyzje o zastosowaniu technik wspomaganego rozrodu. Zwłoka w tym okresie jest niewybaczalnym marnowaniem czasu reprodukcyjnego kobiety i zmniejsza szanse na powodzenie leczenia.

Pharmaforschung

Stymulacja hormonalna

Głównym jej celem jest spowodowanie dojrzewania komórek jajowych i owulacji u Pacjentek z zaburzeniami tego procesu. Stymulacja owulacji jest również leczeniem z wyboru u kobiet z zaburzeniami jajeczkowania.

Scientist with dropper at the laboratory

Test penetracji

Test polega na pobraniu śluzu szyjkowego od kobiety w trakcie badania ginekologicznego w okresie okołoowulacyjnym oraz dostarczeniu nasienia przez partnera.

cab3b978-9748-4f7d-b5f0-f60ff9f3fbfc

Badanie nasienia

Badanie nasienia jest podstawowym badaniem, jakie można przeprowadzić u mężczyzn. Powinno być ono wykonywane na początku diagnostyki pary, tym bardziej, że diagnostyka kobiety jest znacznie bardziej skomplikowana, kosztowna i obejmuje badania bardziej inwazyjne.

Diagnostyka wczesnej ciąży

Na podstawie KTG wnioskujemy o prawidłowym lub nieprawidłowym przebiegu ciąży. Oprócz oceny jamy macicy, włączając w to kształt, budowę i wielkość, uwidaczniamy lokalizację i ocenę stanu przydatków.

A stethoscope on the top of the EKG chart and USG picture

KTG

KTG pozwala nie tylko na pełne monitorowanie stanu zdrowia przyszłej mamy, ale również rozwijającego się w jej brzuchu maluszka. KTG pozawala w większości przypadków zapobiec komplikacjom podczas ciąży i porodu.

Badania przygotowujące do in vitro

Prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka

Ciąża wysokiego ryzyka to ciąża, podczas której mogą wystąpić powikłania – ryzyko powikłań ciąży i komplikacji porodu jest dużo wyższe niż w przypadku zdrowej ciąży.

prowadzenieciazy-300×200

Prowadzenie ciąży

W czasie ciąży niezmiernie ważne są regularne wizyty w gabinecie swojego lekarza. Dodatkowo, jeśli cokolwiek wzbudza twój niepokój, musisz zgłosić się do lekarza poza wyznaczonym terminem.

Blood test

Test PAPP-A

Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży jako badanie w kierunku niektórych zespołów genetycznych jak zespół Downa, Edwardsa i Patau.

Patient tells the doctor about her health complaints

Depresja klimakteryczna

W okresie okołomenopauzalnym zaburzenia depresyjne wymagające leczenia występują u 20–30% kobiet, a do 90% odczuwa zaburzenia nastroju (drażliwość, labilność emocjonalna, trudności w skupieniu uwagi), m.in. jako bezpośredni skutek zmian hormonalnych lub innych zaburzeń somatycznych tego okresu życia. Depresja jest zbyt rzadko rozpoznawana jako choroba.

Przedwczesne wygasanie czynności jajników

To rozpoznanie stawia się w przypadku stwierdzenia braku miesiączki, niedoboru estrogenów i podwyższonego poziomu gonadotropin (FSH i LH) u kobiet przed 40 rokiem życia. Częstość występowania tego problemu wynosi 1 na 100 kobiet przed 40 rokiem życia i 1 na 1000 kobiet przed 30 rokiem życia.

Portrait of stressed young housewife in modern kitchen

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS-Premenstrual Syndrom) cierpi prawie 95% kobiet. Jest to zachwianie równowagi hormonalnej, głównie progesteronu i estrogenu, a także okresowe niedobory magnezu, witaminy B i E oraz kwasu linolenowego.

Girl with sore foot on gray background

Osteoporoza – diagnostyka i leczenie

Mówi się, że osteoporoza pojawia się niepostrzeżenie. Czy są jakieś symptomy, które pozwalają wcześniej wykryć tę chorobę?
Osteoporoza to choroba słabych, łamliwych kości. To co się w nich dzieje, zwykle nie daje żadnych zauważalnych objawów. 50 proc. osteoporotycznych złamań kręgów może przebiegać bezobjawowo! Dopiero celowo lub przypadkowo wykonane zdjęcie rentgenowskie pozwala postawić rozpoznanie.

attraktive Dame

Menopauza – diagnostyka i leczenie

Niedobór estrogenów w menopauzie powoduje narastanie wielu zaburzeń metabolicznych i nasila objawy okresu przekwitania. Aby temu zapobiec zalecane jest przyjmowanie naturalnych estrogenów w okresie pomenopauzalnym.

Lebensmittelkontrolle bei Obst und Gemüse

Testy

Tutaj znajdziesz najnowszą wiedzą z zakresu alergii i nietolerancji pokarmowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli pokarmowo – specyficznych IgG w przebiegu wybranych chorób przewlekłych oraz podstawowe informacje o budowie i funkcjonowaniu układu immunologicznego. Poznasz także sposoby oceny składu ciała.

Girl with fresh fruits isolated on white

Dietoterapia

Polega ona na zastosowaniu określonej diety w zależności od schorzenia i indywidualnych cech organizmu pacjenta. Właściwie dopasowana dieta jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji.

Diet collage

Konsultacje dietetyczne

Pierwsze spotkanie to ocena stanu zdrowia pacjenta z badaniem fizykalnym, badaniem składu ciała, zaleceniem wykonania potrzebnych badań laboratoryjnych w celu wykluczenia ewentualnych zaburzeń mogących mieć kluczowe znacznie w dalszym leczeniu.

Zespół Policystycznych Jajników

Niepokoją cię nieregularne miesiączki, przybieranie na wadze bez widocznej przyczyny, trądzik i przetłuszczająca się cera oraz pojawiające się niechciane owłosienie ciała? Jeśli tak, być może cierpisz na zespół policystycznych jajników. Schorzenie to może powodować trudności z zajściem w ciążę, a czasem nawet bezpłodność.

Leczenie braku miesiączki (pierwotny i wtórny brak miesiączki)

Diagnostyka i leczenie braku miesiączki

Brak miesiączki nie jest chorobą, a objawem zaburzonej równowagi hormonalnej. Stan ten może mieć wiele przyczyn: być skutkiem niewłaściwego trybu życia, ale również poważnych, wymagających leczenia chorób. O braku miesiączki mówimy dopiero wtedy, gdy nie pojawiła się ona wcale u kobiety, która ukończyła 16 lat lub nie było krwawienia przez trzy kolejne cykle u kobiety, która wcześniej regularnie miesiączkowała.

medication

Hormonalna Terapia Zastępcza

Zmniejsza ryzyko cukrzycy i złamań kości z powodu osteoporozy. Powinna być dobiera indywidualnie, w zależności od wieku kobiety, stanu zdrowia oraz czynników ryzyka chorób układu krążenia. Gdy właściwie zostanie zastosowana, ma te dodatkowe zalety, że leczy bezsenność, drażliwość, nerwowość i zmienność nastrojów, poprawia również pamięć i zdolność koncentracji uwagi.

Female doctor talking to patient

Hirsutyzm

To nadmierne owłosienie u kobiet. Przyczyną hirsutyzmu może być też rzadkie schorzenie dziedziczne, które charakteryzuje się nadmierną nadwrażliwością na światło (grupa takich chorób to porfirie), a także guzy jajników lub nadnerczy czy zespół policystycznych jajników..

Volante médico con un tubo de sangre y una jeringa

Hematologia i serologia grup krwi

Badanie schorzeń krwi i układu krwiotwórczego, a także badania w zakresie odporności w stanach zdrowia i choroby. Badanie to obejmuje zestaw pojedynczych analiz, wykonywanych jednoczasowo z próbki krwi pełnej. Charakteryzuje ilościowo i jakościowo skład komórek krwi. Liczba krwinek białych, płytek krwi, krwinek czerwonych, wartość hematokrytu i stężenia hemoglobiny . Tym czterem analizom towarzyszą wskaźniki czerwonokrwinkowe Wintroba, określające morfologię krwinek czerwonych (MCV, MCH, MCHC).

Blood tubes for centrifuging

Koagulologia

W warunkach prawidłowych jeśli dojdzie do uszkodzenia tkanek lub ściany naczynia czynniki te ulegają aktywacji inicjując kaskadę krzepnięcia, w wyniku której rozpuszczalny fibrynogen przekształca się w nici nierozpuszczalnej fibryny. Oznaczenia w tym zakresie odgrywa rolę w ocenie zdolności organizmu do formowania, a następnie rozpuszczania skrzepu krwi.

Tubes in a rack

Markery nowotworowe

Markery nowotworowe to substancje chemiczne krążące w naszej krwi występujące pod postacią np. antygenów, białek, enzymów czy hormonów. Odkryto, że każdy guz nowotworowy produkuje charakterystyczne dla siebie markery – np. marker AFP pojawia się we krwi, gdy w organizmie rozwija się rak wątroby, z kolei marker PSA wówczas, gdy rozwija się w nim rak prostaty.

jaydess

Aplikacja Systemu Jaydess

Jaydess to system terapeutyczny domaciczny o kształcie litery „T”, który po założeniu w jamie macicy powoli uwalnia małą ilość hormonu, lewonorgestrelu. Takie działania uniemożliwiają styczność plemników i komórki jajowej i w ten sposób zapobiegają zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik.

gynefix

Aplikacja systemu Gynefix

Wkładka GyneFix może być praktycznie stosowana u wszystkich kobiet zainteresowanych długotrwałą antykoncepcją. W przeciwieństwie do większości wkładek jest także zalecana dla kobiet które jeszcze nie rodziły. GyneFix jest alternatywą tabletek antykoncepcyjnych dla kobiet, które nie chcą brać preparatów hormonalnych.

167da3c0-18df-4aec-b58d-01e65cf95930

Analityka ogólna

Badania laboratoryjne ogólne pozwalają na ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz poszczególnych narządów organizmu takich jak: wątroba, nerki, szpik kostny i in. Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju groźnych chorób.

Health care professional.

Diagnostyka endokrynologiczna

Badania laboratoryjne w schorzeniach endokrynologicznych to przede wszystkim oznaczenia poziomu hormonów we krwi. W chorobach tarczycy istotne są oznaczenia tyreotropiny, tyroksyny i trójjodotyroniny.
W schorzeniach kobiecych oraz w trakcie ciąży może wystąpić konieczność zbadania poziomu estradiolu, progesteronu, FSH, LH.

Work in the laboratory with a high degree of protection

Diagnostyka biochemiczna

Morfologia krwi należy do podstawowych i najpowszechniej wykonywanych badań. Pozwala określić stan zdrowia badanego, wykryć zapalenia, zatrucia i wiele innych procesów chorobowych zachodzących w organizmie.

Life science

Diagnostyka mikrobiologiczna

Badanie mikrobiologiczne ma na celu wykrycie drobnoustroju chorobotwórczego w materiale klinicznym oraz oznaczenie jego wrażliwości na antybiotyki (antybiogram, mykogram).

Young chemist in the laboratory.

Diagnostyka infekcji

Jeśli podejrzewasz infekcję intymną, nie lecz jej samodzielnie bez konsultacji z ginekologiem. Terapia jest uzależniona od przyczyny, niejednokrotnie konieczna jest pogłębiona diagnostyka, a skuteczne leczenie niejednokrotnie wymaga przyjmowania preparatów dostępnych wyłącznie na receptę. Nieprawidłowe postępowanie grozi infekcją przewlekłą, a ta niepłodnością, rozszerzaniem się stanu zapalnego (np. do dróg moczowych, narządów miednicy mniejszej).

Likwidacja zmarszczek toksyną botulinową

Miejscowe wstrzyknięcie toksyny botulinowej powoduje porażenie czynności skurczowej mięśni. Stąd najczęstszym wskazaniem do stosowania tej substancji jest osłabienie siły mięśni mimicznych twarzy odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.

Nadpotliwość

Od kilku lat upowszechniają się również zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w formie serii iniekcji w obszarach nadmiernego wydzielania potu. Śródskórne podanie toksyny należy aktualnie do najskuteczniejszych metod leczenia nadpotliwości pierwotnej.

Wypełniacze skóry

miany jakości skóry są uwarunkowane zarówno przez czynniki zewnętrzne, m.in. wpływ środowiska, ekspozycja na promieniowanie słoneczne jak i naturalne procesy starzenia skóry oraz aktywność mimiczna mięśni twarzy.

Peelingi medyczne

Dzięki zastosowaniu peelingów uzyskujemy poprawę wyglądu skóry, efekt wygładzenia płytkich, powierzchownych zmarszczek, redukcję rozszerzonych porów skórnych, poprawę nawilżenia skóry i ujednolicenie kolorytu.

Mezoterapia igłowa

Po serii zabiegów mezoterapii skóra ulega regeneracji , drobne zmarszczki ulegają całkowitej redukcji , głębsze- spłyceniu. Znacząca jest także poprawa kolorytu i jędrności skóry. Mezoterapia także przeciwdziała i łagodzi objawy fotostarzenia , regeneruje strukturę skóry właściwej.

Aplikacja Implanonu NXT

Implanon NXT to antykoncepcyjny implant umieszczony w aplikatorze do jednorazowego użycia. Implant jest małym, miękkim, giętkim plastikowym pręcikiem o długości 4 cm i średnicy 2 mm, który zawiera substancję czynną – etonogestrel. Aplikator umożliwia umieszczenie implantu bezpośrednio pod skórą ramienia.

Pobieranie krwi pępowinowej

Komórki macierzyste wykorzystuje się przeszczepiając je pacjentowi. Takie komórki odbudowują zniszczone tkanki (w białaczkach jest to nieprawidłowy szpik kostny) i w ten sposób ratują życie. Takie zabiegi wykonuje się także w Polsce (ok. 800-1000 rocznie) u dzieci i dorosłych.

Szczepienie przeciwko HPV

Szczepienie przeciwko HPV jest zalecane przez Ministra Zdrowia w polskim Programie Szczepień Ochronnych od marca 2008 roku. Powszechne szczepienia przeciwko HPV rekomenduje także Światowa Organizacja Zdrowia, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz międzynarodowe i krajowe towarzystwa naukowe (pediatryczne, ginekologiczne i onkologiczne).

Badanie mutacji w genie BRCA1 oraz BRCA2

Gen BRC1 – co to jest za gen? Co oznacza, że jest wadliwy?

Gen BRC1 jest bardzo ważny w naprawie uszkodzeń w naszym DNA. U 0,5 proc. osób w Polsce jest on wadliwy. Te osoby mają zwiększone ryzyko przede wszystkim raka piersi i raka jajnika. Około 100 tys. kobiet w Polsce ma mutację w genie BRC1.

Wczesne wykrycie raka jajnika

Wzrost zachorowań na raka jajnika nastepuje po 40 roku życia, ale zdarza się, że chorują już 20- i 30 kobiety. Częściej spotykany jest u Pań, u których w rodzinach notuje się zachorowanie na raka jajnika i które nie rodziły. Mniejsze jest ryzyko zachorowania wśród kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną. Wysoka śmiertelność choroby związana jest z późnym jej rozpoznaniem, zazwyczaj w III/VI stadium. Rak jajnika na początku choroby jest bezobjawowy lub daje objawy mało charakterystyczne, które łatwo pomylić z problemami gastrycznymi.

Test Harmony

Najnowsze badania dowodzą, że nieinwazyjne badania krwi – tzw. cfDNA – wykonane u kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, mogą skutecznie wykrywać u płodu zespół Downa oraz inne choroby genetyczne.

Badanie USG tarczycy

Gdy zaczyna brakować hormonów tarczycy, pierwsze objawy zwykle są mało charakterystyczne. Osoba, której tarczyca źle pracuje, czuje, że coś się dzieje, ale nie potrafi określić, zdefiniować, na czym polega złe samopoczucie. Takie stany są szczególnie niebezpieczne u starszych osób, kiedy niedyspozycje przypisuje się procesowi starzenia się organizmu.

Badanie GBS

Panie w ciąży powinny wykonać test GBS, aby sprawdzić, czy jest nosicielkami oraz zaplanować sposób rozwiązania optymalny dla bezpieczeństwa dziecka i siebie.

Wymaz z kanału szyjki macicy na posiew i antybiogram (tlenowce i beztlenowce)

U przyszłych mam zaleca się wykonanie w 35-38 hbd kontrolnego wymazu z kanału szyjki macicy w ramach profilaktyki zakażeń paciorkowcem β-hemolizującym (GBS). Bakteria ta często kolonizuje drogi rodne, nie dając objawów, nie zagrażając ani matce, ani płodowi w macicy. Stanowi jednak poważne niebezpieczeństwo dla noworodków urodzonych siłami natury, powodując zapalenia płuc, bakteriemie a czasem nawet posocznicę.

Prowadzenie ciąży z towarzyszącymi zaburzeniami endokrynologicznymi

U ciężarnych Pań mogą wystąpić wszystkie znane z ogólnej populacji schorzenia tarczycy. Ciąża może jednak modyfikować przebieg niektórych z nich. Na występowanie i przebieg chorób tarczycy w ciąży mają również wpływ takie czynniki, jak spadek aktywności układu immunologicznego w II i III trymestrze ciąży, czy transfer przezłożyskowy przeciwciał przeciwtarczycowych. Mechanizmy te zwiększają tolerancję organizmu matki i tym samym zabezpieczają przed odrzuceniem płodu.

Hiperprolaktynemia a ciąża

Jeżeli w surowicy stężenie prolaktyny przekracza wtedy wartości prawidłowe (w zależności od laboratorium 20-25 ng/ml u kobiet, powyżej 15 ng/ml u mężczyzn) mówimy o zaburzeniu hormonalnym – Hiperprolaktynemii. Pamiętaj nie jest to choroba, a jedynie objaw, dlatego bardzo ważne jest jej ustalenie przyczyny i w zależności od tego optymlne postępowanie. Niestety hiperprolaktynemia nierzadko jest przyczyna niepłodności. Odnotowujemy ją najczęściej u Pań w wieku rozrodczym, które już rodziły dziecko.

Endometrioza

Do typowych objawów endometriozy należą: bolesne miesiączki, bolesne stosunki, obfite miesiączki, bóle w obrębie miednicy niezwiązane z miesiączką, bóle przy oddawaniu moczu oraz przewlekłe zmęczenie. Endometrioza wiąże się z niepłodnością w związku z występowaniem niedrożności jajowodów, obecności torbieli jajników, występowaniu subklinicznego stanu zapalnego miednicy mniejszej, upośledzonej jakości oocytów i zaburzonej receptyptywności endometrium.

Hysterosalpingosonografia (HyCoSy)

Badanie to umożliwia ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę drożności jajowodów.

Badania genetyczne z zastosowaniem mikromacierzy CGX

Mikromacierze ArrayCGH to innowacyjna metoda badania materiału genetycznego (DNA) oparta na najnowszych osiągnięciach technologicznych. W porównaniu do dotychczas stosowanych metod, takich jak klasyczne badanie kariotypu czy FISH, hybrydyzacje na mikromacierzach arrayCGH umożliwiają analizę w jednym eksperymencie całego materiału genetycznego (olbrzymiej ilości genów jednocześnie), przy rozdzielczości nieosiągalnej w innych metodach diagnostycznych.

Diagnostyka chirurgiczna

Pierwsza wizyta w naszej Poradni Chirurgicznej ma formę konsultacji, której celem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu na temat Pacjenta i jego dolegliwości. Pozwala to na szybszą i bardziej skuteczną diagnozę schorzenia oraz ocenę ogólnego stanu zdrowa Pacjenta. W razie potrzeby nasz lekarz – specjalista przeprowadza niezbędne badania oraz ustala formę dalszego leczenia.

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej to badanie, które warto robić profilaktycznie co najmniej co trzy lata (lepiej co 1-2 lata). Badanie to pozwala ocenić stan narządów jamy brzusznej i wykryć nawet drobne nieprawidłowości i zmiany w ich budowie.

invitro

Badania przygotowujące do in vitro

Zapłodnienie in vitro (IVF) polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Z leczenia in vitro mogą skorzystać pary heteroseksualne, które są małżeństwem lub pozostają w związkach nieformalnych.

antykoncepcja

Antykoncepcja po stosunku

Jeżeli tabletkę podano zanim doszło do owulacji to tabletka nie dopuszcza do wystąpienia owulacji lub opóźnia w czasie wystąpienie owulacji. Jeśli tabletkę podano po tym jak doszło do owulacji to tabletka utrudnia zagnieżdżenie zapłodnionej komórce jajowej. Jeśli uważasz, że ciąża zaczyna się w chwili zapłodnienia to jest działanie wczesnoporonne. Jeśli uważasz, że ciąża zaczyna się w chwili zagnieżdżenia zarodka jest to działanie antykoncepcyjne.

Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy

Nadczynność tarczycy występuje u około 2% całej populacji. Kobiety do 50 roku życia chorują częściej niż mężczyźni. Objawy nadczynności tarczycy pojawiają się najczęściej po raz pierwszy w okresie wiosny i lata, rzadziej w okresie jesieni i zimy. Najczęstsze przyczyny nadczynności tarczycy to choroba Gravesa-Basedowa, wole wieloguzkowe i gruczolak autonomiczny. Nadczynność tarczycy może być też następstwem zapalenia tarczycy czy stosowania jo

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa (fotoepilacja) stanowi skuteczną metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia we w. Metoda fotoepilacji polega na uszkodzeniu macierzy włosa, tj. komórek odżywczych znajdujących się w mieszku włosowym. Zniszczenie tej aktywnej strefy wzrostu włosa zapobiega jego regeneracji i odrastaniu.

Labiominoroplastyka – zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Czasem zdarza się, że Pacjentka ma różnej wielkości wargi sromowe mniejsze. W takich wypadkach mogą one przeszkadzać przy uprawianiu sportu, jeździe konnej czy rowerowej, wreszcie być przyczyną skrępowania Pacjentki korzystającej z basenu, na plaży, noszącej stringi. Może to również czynnikiem lękotwórczym w relacjach damsko – męskich. Wreszcie kwestia czysto indywidualna, wargi mogą być po prostu za duże w stosunku do oczekiwań.

Augmentacja – powiększanie punktu G

Punkt G to niewielki obszar na przedniej ścianie pochwy, w którym na niewielkiej powierzchni stykają się zakończenia nerwów czuciowych, gruczołów i naczyń krwionośnych. W wielu przypadkach przyczyną braku orgazmu jest mało uwydatniony punkt G. Przyczyną takiej sytuacji mogą być uwarunkowania genetyczne, przebyte porody, zmiany hormonalne. Zabieg augmentacji punktu G jest zalecany kobietom, które nie odczuwają orgazmu lub chciałyby czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego.

Powiększanie ujędrnianie warg sromowych większych i mniejszych

Wypełnianie (modelowanie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego powodując ich powiększenie (uwypuklenie) w przypadku ich małej wielkości. Modelowanie warg sromowych większych służy nie tylko estetyce okolic intymnych, ale także działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia i otarcia.

Rewitalizacja pochwy i krocza

Zabieg rewitalizacji pochwy, zwany wymiennie laserowym obkurczaniem pochwy jest nieinwazyjną, niechirurgiczną, bezpieczną metodą poprawy funkcjonowania narządów rodnych. Jego wykonanie zwiększa także satysfakcję z pożycia intymnego. Polega on na oddziaływanie na ściany pochwy powodując obkurczanie się tkanek, uelastycznianie błony śluzowej pochwy oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych.

Plastyka napletka łechtaczki – hoodoplastyka

Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę (tzw. napletek lub kapturek łechtaczki). Niekiedy fałd skórny nad łechtaczką jest przerośnięty lub rozciągnięty, powodując dyskomfort zarówno fizyczny, jak i emocjonalny i często ma negatywny wpływ na odczuwanie przyjemności podczas stosunków seksualnych.

Nacinanie błony dziewiczej

Zwykle zarośnięcie błony dziewiczej rozpoznaje się u nastolatek – w istocie już miesiączkujących, u których krew miesiączkowa nie może wydostać się z pochwy, lub u dziewczynek przed pokwitaniem. Nacięcie błony dziewiczej należy rozważyć również wtedy, gdy jest ona na tyle twarda, że uniemożliwia współżycie płciowe. Niekiedy kobiety decydują się na zabieg w obawie przed bólem i krwawieniem związanym z pierwszym stosunkiem.

Laser endowaginalny Aphrodite

jest urządzeniem z powodzeniem wykorzystywanym we wszystkich specjalizacjach zabiegowych ze szczególnym wskazaniem na ginekologię. Zabiegi wykonywane laserem mają na celu zwiększenie napięcia oraz elastyczności ścianek pochwy, przywrócenie prawidłowego PH oraz zwiększenie jej nawilżania. Pozwala to na nieoperacyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, zespołu rozluźnienia pochwy, a także atrofii i zespołu suchości pochwy.

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym Emerge

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym Emerge to zabieg, który pozwala skutecznie zniwelować oznaki upływu czasu oraz niedoskonałości cery, takie jak przebarwienia czy rozszerzone pory. Laser Emerge posiada certyfikat FDA, potwierdzający jego skuteczność w redukcji “kurzych łapek”. Poznaj zalety laserowego odmładzania twarzy i przekonaj się o nich na własnej skórze!

Leczenie i usuwanie przebarwień

Cosmelan to preparat najnowszej generacji charakteryzujący się silnym działaniem depigmentacyjnym. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia bardzo skuteczną redukcję plam barwinkowych, a także przywraca skórze blask oraz gładkość. Program terapii jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta oraz fototypu jego skóry. Działanie Cosmelanu bazuje na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie formowania melaniny.