Badania Ginekologiczne

Badania Ginekologiczne

Badanie ginekologiczne to intymna procedura medyczna,
która wymaga niezwykłej dokładności.
Z MedicaNow zyskujesz komfort i pewność, że badanie
zostanie przeprowadzone delikatnie i prawidłowo.

Odkryj najwyższej jakości badania ginekologiczne w Poznaniu. Badanie ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań w profilaktyce i diagnostyce chorób kobiecego układu płciowego. Podczas badania ocenia się m.in. wielkość, położenie, ruchomość i kształt macicy. Bada się również przydatki i aparat więzadłowy miednicy mniejszej, co pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości zachodzące w tych organach.

 
Badaniu ginekologicznemu powinna poddać się każda kobieta, która ukończyła 16. rok życia lub rozpoczęła współżycie. MedicaNow specjalizuje się w endokrynologii ginekologicznej, która jest dla nas podstawą doboru leczenia. Bez względu na to, czy zgłosisz się do nas z konkretnym problemem, czy tylko profilaktycznie, możesz być pewna, że wysłuchamy Cię i zapewnimy pakiet badań, dzięki któremu kompleksowo przeprowadzimy diagnostykę i zaproponujemy odpowiednie leczenie. Zależy nam na Twoim komforcie i bezpieczeństwie. Niezwykle ważna podczas badania jest komunikacja – to dzięki niej zyskamy pełen obraz diagnostyczny. Nie krępuj się zgłaszać lekarzowi dolegliwości, jeśli takie pojawiły się podczas wizyty. Nawet najmniej inwazyjne badanie może wywołać dyskomfort, co może być oznaką nieprawidłowości w obrębie narządów płciowych – to ważny sygnał dla lekarza.

Badania ginekologiczne w Poznaniu – tylko u nas kompletny zakres

Pakiet badań ginekologicznych w Poznaniu obejmuje:

 • badanie zewnętrznych narządów płciowych
 • badanie miednicy
 • cytologia pochwy
 • cytologia szyjki macicy
 • badanie piersi
 • mammografia

Pierwsze badanie u ginekologa to okazja, aby dowiedzieć się więcej o swoim ciele, jego funkcjonowaniu i narządach. Cały pakiet badań to świetna okazja do poznania swojego ciała i dowiedzenia się o nim więcej.

Jak wygląda badanie u ginekologa w Poznaniu?

 • jakie badania u ginekologa
 • usg ginekologiczne jak wygląda
 • pakiet badań ginekologicznych
 • na czym polega badanie ginekologiczne
 • pierwsze badanie u ginekologa
 • podstawowe badania u ginekologa
 • jak wygląda pierwsze badanie ginekologiczne
 • jakie badania do ginekologa

Co zawiera pakiet badań ginekologicznych?

 • badania ginekologiczne
 • badanie u ginekologa
 • badanie ginekologiczne jak wygląda
 • badanie ginekologiczne podczas okresu
 • jak wygląda badanie ginekologiczne
 • pierwsze badanie ginekologiczne
 • badanie ginekologiczne dwuręczne youtube
 • badanie ginekologiczne w ciąży
 • jak wygląda badanie u ginekologa
 • jakie badania u ginekologa
 • usg ginekologiczne jak wygląda
Badanie ginekologiczne – jakie konsultacja ginekologiczna z usg?
 • badania ginekologiczne na nfz
 • pakiet badań ginekologicznych
 • na czym polega badanie ginekologiczne
 • pierwsze badanie u ginekologa
 • podstawowe badania u ginekologa

Jak wygląda pierwsze badanie ginekologiczne?

Pierwsze badanie ginekologiczne nie jest dla żadnej kobiety przyjemnym momentem. Badanie obejmuje różnego rodzaju badania, które kolejno przeprowadzane określają stan zdrowia i aktywność seksualną. Wiele osób zaleca jak najszybsze wykonanie pierwszego badania u ginekologa. Pierwsze badanie ginekologiczne może być dla kobiet nieprzyjemne, ponieważ składa się z wielu różnych badań sprawdzających stan ich zdrowia i aktywność seksualną. Jednak niektórzy uważają, że lepiej jak najszybciej zrobić tego rodzaju badanie, ponieważ jeśli wiesz o swoim problemie, możesz od razu zacząć się z nimi mierzyć, zamiast żyć przez długi czas w niepewności.

Jakie badania do ginekologa w Poznaniu?

Badanie dla ginekologa w Poznaniu to badanie lekarskie okolicy miednicy u kobiet. Badanie to może wykonać położna, pielęgniarka lub lekarz. Rodzaj badania zależy od wieku i stanu zdrowia kobiety. Głównym celem tego badania jest ustalenie, czy istnieją jakiekolwiek możliwe przyczyny niepłodności, poronień lub innych zaburzeń ginekologicznych.

Badanie ginekologiczne to zabieg medyczny wykonywany przez lekarza ginekologa. Służy do oceny stanu zdrowia kobiecych narządów rodnych i piersi. Badanie ginekologiczne zwykle rozpoczyna się badaniem ginekologicznym pochwy, szyjki macicy, macicy i jajników. Obejmuje to test Pap w celu sprawdzenia zmian nowotworowych w komórkach, które mogą być spowodowane infekcją HPV lub chorobą szyjki macicy. Do najpopularniejszych badań należą:

 • Badanie wziernikiem ginekologicznym.
 • Badanie ginekologiczne u nastolatków.
 • Badania ginekologiczne z krwi.
 • Badanie ginekologiczne usg.
 • Badanie ginekologiczne wewnętrzne w ciąży.
 • Badanie ginekologiczne z bliska.
 • Badanie usg u ginekologa.

Zadbaj o swoje
intymne zdrowie
z MedicaNow

Każda kobieta, nawet zdrowa, powinna być raz w roku badana ginekologicznie. Zaufaj specjalistom i wykonaj komplet badań ginekologicznych w specjalistycznej klinice w Poznaniu.

Badania ginekologiczne - najczęściej zadawane pytania

Umów wizytę
na badania ginekologiczne
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Badania cytologiczne

Badania cytologiczne

Cytologia to podstawowe badanie ginekologiczne, które wykonuje się
w celu profilaktyki i diagnostyki nowotworu szyjki macicy.
Dzięki niemu można wykryć raka już na wczesnym etapie,
co zwiększa szanse na całkowite wyleczenie.

Cytologia to badanie, które pomaga wykryć stany przednowotworowe (przedrakowe) i raka inwazyjnego szyjki macicy. Jego zaletą jest to, że pozwala wykryć zmiany już w bardzo wczesnej fazie. Jednakże – zgodnie z aktualnym stanem wiedzy – badanie cytologiczne nie jest do końca miarodajne, dlatego też zaleca się je rozszerzyć o test w kierunku HPV. Każda kobieta powinna wykonać cytologię przynajmniej raz w roku. Badanie jest bezbolesne i razem z przygotowaniem zajmuje zaledwie kilka minut.
 
Badanie cytologiczne wykonujemy w komfortowym gabinecie w klinice w Poznaniu. Oferujemy dwa rodzaje badań, a mianowicie cytologię klasyczną i cytologię płynną. Cytologia jednowarstwowa płynna LBC (Liquid Based Cytology) ma lepszą jakość uzyskanego preparatu, ponieważ składa się z cienkiej warstwy komórek. Tym samym pozwala wykryć nieprawidłowe komórki szyjki macicy, które mogły zostać niezauważone podczas tradycyjnej cytologii i badania ginekologicznego.

Czym jest cytologia?

Testy cytologiczne są wykorzystywane do badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy. Rozmazy cytologiczne są wykonywane na szyjce macicy kobiety, a testy te mogą pomóc w wykryciu zmian w komórkach szyjki macicy spowodowanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Wymazy cytologiczne mogą zapobiegać inwazyjności komórek raka szyjki macicy i ograniczać oczekiwaną długość życia kobiety. Rak szyjki macicy jest najczęstszą postacią raka ginekologicznego występującą na całym świecie.

Czym jest cytologia płynna i badanie cytologiczne?

Cytologia płynna to termin medyczny używany do opisania zastosowania cytologii płynnej w badaniu próbek komórek w celu diagnozowania raka. Cytologia płynna jest techniką alternatywną dla tradycyjnego testu cytologicznego. W cytologii płynnej szkiełka mikroskopowe są zanurzane w płynnej pożywce, a nie suszone na powietrzu.

Podobnie jak rozmazy Pap, mogą być stosowane do wykrywania raka szyjki macicy i zmian przedrakowych w komórkach wyściełających pochwę i szyjkę macicy. Główną zaletą jest to, że próbki płynne są trudniejsze do wzrostu dla niektórych rodzajów zarazków niż próbki suszone na powietrzu, więc ten test można wykonać szybciej niż konwencjonalny test cytologiczny i zapewnia lepszą ochronę przed przenoszeniem chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak HIV.

Oprócz raka szyjki macicy i zmian przedrakowych, inne objawy.

Jakie są zalety cytologii płynnej?

Cytologia płynna to nowsza technika analizy komórek szyjki macicy, która ma wiele zalet w porównaniu ze standardowymi testami cytologicznymi. Ma wyższy wskaźnik dokładności i pozwala na szybsze wyniki. Cytologia płynna nie wymaga również stosowania pewnych substancji chemicznych, które mogą oddziaływać z komórkami w nieprzewidywalny sposób, co może skutkować fałszywymi odczytami.

Niektórzy lekarze nadal sceptycznie podchodzą do przyjęcia tej nowej techniki, ponieważ obawiają się, że nie będzie ona tak skuteczna w wykrywaniu inwazyjnego raka szyjki macicy o wysokim stopniu złośliwości lub stanów przedrakowych szyjki macicy. Jednak cytologia płynna wydaje się łatwym sposobem dla lekarzy na poprawę technik diagnostycznych i upewnienie się, że pacjenci otrzymują najlepszą możliwą opiekę.

Dla kogo przeznaczona jest cytologia płynna i badanie cytologiczne?

Kobiety w każdym wieku mogą wykonać cytologię płynną. To innowacyjna technika pozwalająca na skuteczniejsze wykrywanie raka szyjki macicy i innych nieprawidłowości. Cytologia płynna jest stosowana w Europie od wielu lat z obiecującymi wynikami. Może zapewnić dokładniejszą diagnozę na wcześniejszym etapie, ponieważ nie usuwa komórek z powierzchni szyjki macicy, tak jak robią to tradycyjne badania cytologiczne, co może skutkować niższymi kosztami i lepszymi wynikami.

Czy cytologia płynna jest skuteczna we wczesnym wykrywaniu komórek nowotworowych?

Cytologia płynna to nowa technika w dziedzinie ginekologii. Został wynaleziony, aby powstrzymać trwający problem zdrowotny. Cytologia płynna ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi testami cytologicznymi. Ta technika jest szybsza, tańsza i dokładniejsza niż jej poprzedniczka. Badanie cytologiczne pomaga lekarzom w diagnozowaniu wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), który może prowadzić do raka szyjki macicy. Wyniki badania cytologii płynnej dostarcza również informacji o zakresie choroby, jej postępie i reakcji na leczenie. Cytologia płynna może również dostarczyć informacji o innych typach nowotworów, w tym rakach prostaty, płuc i trzustki, a także chłoniakach i komórkach raka tarczycy.

Jak wykonuje się badanie cytologiczne?

Badanie cytologiczne to badanie lekarskie, podczas którego pobierane są komórki z szyjki macicy w celu wykrycia raka szyjki macicy i innych schorzeń.

Jest to procedura przesiewowa zwykle wykonywana u kobiet w wieku 18 lat lub starszych. Badanie sprawdza, czy nie występują oznaki nieprawidłowości w komórkach wyściełających szyjkę macicy, a jeśli takie istnieją, zostaną przeprowadzone dalsze badania w celu potwierdzenia, czy można wykryć raka, czy nie.

Pierwszy krok zwykle wymaga od kobiety umycia pochwy specjalnym mydłem lub roztworem przed włożeniem wziernika do otworu pochwy w celu otwarcia jej ścianek do badania wzrokowego. Komórki są następnie pobierane z powierzchni szyjki macicy za pomocą małych szczoteczek i/lub szpatułek i umieszczane na szkiełkach do badania mikroskopowego.

Jak często należy wykonywać badanie cytologiczne?

Rozmazy cytologiczne są wykonywane przez lekarza w celu zbadania komórek szyjki macicy. Testy cytologiczne są zwykle wykonywane raz na trzy lata. Zalecana częstotliwość cytologii to raz na trzy lata. Jest to czas potrzebny na akumulację komórek w kanale pochwy i rozwój raka szyjki macicy.

Jeśli nigdy nie miałeś wymazu cytologicznego, zwykle zaleca się przeprowadzanie go co roku. Jeśli jednak masz ponad 30 lub więcej lat i jesteś aktywny seksualnie, lekarz może zalecić częstsze wykonywanie wymazu cytologicznego.

Ile kosztuje badanie cytologiczne w Poznaniu?

Koszt prostego testu cytologicznego w płynie to cena od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jest to prosty test, który wykrywa nieprawidłowości w jądrze komórkowym i do pewnego stopnia cytoplazmie komórki. Test może wykryć komórki rakowe, stany zapalne i inne zmiany komórkowe. Wyniki testu mogą zająć od pięciu do 10 dni, w zależności od rodzaju pobranej próbki i obciążenia laboratorium. Badanie cytologiczne w Poznaniu wykonujemy na miejscu, skontaktuj się z MedicaNow aby ustalić aktualną cenę.

Płynny test cytologiczny to test do wykrywania różnych typów infekcji wirusowych brodawczaka ludzkiego. Cytologia płynna kosztuje w Poznaniu kiladziesiąt zł. Jest to kompleksowy test, który bada komórki z szyjki macicy, które są pobierane i przygotowywane w postaci płynnej.

Gdzie wykonam cytologię płynną w Poznaniu?

W Poznaniu jest wiele laboratoriów, które wykonują badania cytologii płynnej i badania cytologiczne. Można sprawdzić ich strony internetowe, aby uzyskać więcej informacji na temat tej procedury i ich lokalizacji, dostępnych godzin i cen. Cytologię płynną i badania cytologiczne można wykonywać w Poznaniu w  kilku miejscach takich jak laboratoria, przychodniach i szpitalach. Polecamy wizytę w MedicaNow – Prywatnej Klinice Endokrynologii Ginekologicznej w Poznaniu. Umów się teraz na badania cytologiczne w MedicaNow.

Nie daj się rakowi
– wykonaj cytologię!

Badanie cytologiczne to bezbolesne i bezpieczne badanie, a zarazem skuteczne, jeśli chodzi o profilaktykę raka szyjki macicy. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy MedicaNow i umów się na wizytę.

Badanie cytologiczne - najczęściej zadawane pytania

Umów wizytę
na badania cytologiczne
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Badania HPV

Badania HPV

Badanie HPV służy do wykrywania wirusów HPV,
które stwarzają wysokie ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
Wykrywa obecność DNA onkogennych typów HPV
jeszcze zanim pojawią się patologiczne zmiany morfologiczne w komórkach nabłonka.

Co to jest HPV?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest powszechnym wirusem, który może być przenoszony przez kontakty seksualne. Może również zostać przeniesiony z zakażonej matki na dziecko podczas porodu. Testy HPV służą do wykrycia wirusa HPV w organizmie i ustalenia, czy dana osoba ma aktywną infekcję. Cena testu HPV zależy od tego, gdzie mieszkasz i jaki rodzaj testu wykonałeś. Niektóre miejsca oferują bezpłatne testy dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Szczepienia przeciwko HPV – czy to bezpieczne?

Jedną z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową jest HPV. Wirus ten może powodować raka i inne poważne problemy zdrowotne, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowany i leczony. Aby można było podjąć środki zapobiegawcze, należy wiedzieć, jakie rodzaje wirusów istnieją i w jaki sposób są przenoszone.

W ostatnich latach ludzie stali się bardziej świadomi wirusa, ponieważ zidentyfikowano ponad 200 nowotworów wywołanych przez HPV. Jest to epidemia, która przez wiele lat była w dużej mierze ignorowana, ale teraz należy ją traktować poważnie.

Niektórzy ludzie są przeciwni szczepieniom, ponieważ uważają, że grzechem jest zakłócanie naturalnego biegu rzeczy, podczas gdy inni są przeciwko nim z powodu przekonań religijnych lub z powodów psychologicznych, takich jak strach przed igłami lub przekonanie, że szczepienie spowoduje autyzm u ich dzieci .

Test HPV – czego można się spodziewać po teście

Testy HPV są bardzo dokładne, a wskaźnik dokładności wynosi 99%. Jeśli dana osoba ma HPV, test pokaże, że jest pozytywny. Jeśli nie mają HPV, test pokaże, że jest negatywny.

Ile kosztuje test HPV?

Dla kobiet to naprawdę niezbędny zabieg, a nie tylko wybór. Tutaj dowiesz się, ile kosztuje test HPV. Według WHO wykonanie testu na HPV jest jednym ze sposobów zmniejszenia ryzyka raka szyjki macicy. Jednak pod względem stricte finansowym dla niektórych osób może to być dość drogie. Więc ile kosztuje test HPV? Cena badania szyjki macicy może się różnić w zależności od kraju, w którym mieszkasz, zapytaj nas o cenę w naszej klinice w Poznaniu.

Leczenie HPV – jak raz na zawsze pozbyć się objawów HPV

Leczenie HPV to duży problem w dzisiejszym świecie. Jest to tak powszechne, że prawie każdy go dostanie w pewnym momencie swojego życia. Ale co, jeśli już to masz?

Na szczęście istnieje wiele sposobów leczenia osób z objawami HPV. Obejmują one zarówno domowe środki zaradcze, jak i interwencje medyczne, takie jak operacja lub chemioterapia.

Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, co każdy zabieg może dla Ciebie zrobić i który jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Szczepienia przeciw HPV — fakty, które musisz znać!

Istnieją dwa typy szczepionek HPV zatwierdzone przez FDA: Gardasil i Gardasil 9. Gardasil chroni przed czterema typami HPV: 6, 11, 16, 18. Gardasil 9 chroni przed dziewięcioma typami wirusa: 6, 11, 16, 18 ; 31; 33; 45; 52 i 58.

Szczepionkę należy podawać w 3 dawkach w ciągu 6 miesięcy, przy czym pierwszą dawkę należy podać w wieku 9 lub 10 lat.

 

Zbadaj się
w kierunku
wirusa HPV

Badaj się regularnie raz na 3 lata i bądź spokojna o swoje zdrowie. W MedicaNow wykonujemy test molekularny w kierunku HPV, którego skuteczność wynosi ponad 95%!

Badania HPV - najczęściej zadawane pytania

Umów wizytę
na badania HPV
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Szczepienie przeciwko HPV

Szczepienie przeciwko HPV

Wybierz szczepienie HPV,
aby zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy.
Stosujemy szczepionkę dziewięciowalentną
chroniącą przed 9 typami HPV.
Zadbaj o swoje zdrowie z MedicaNow.

Koszty szczepionek przeciw HPV – ile to kosztuje?

Koszt szczepionki HPV różni się w zależności od miejsca zamieszkania, a także rodzaju szczepionki, którą otrzymujesz i ile dawek potrzebujesz. W Poznaniu kosztuje około od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dawkę. Skontaktuj się z nami, aby poznać dokładniejsze szczegóły.

Jakie są rodzaje szczepionek, które zapobiegają zakażeniu HPV?

Istnieją dwa rodzaje szczepionek: Gardasil i Cervarix. Gardasil chroni przed czterema różnymi szczepami HPV, podczas gdy Cervarix chroni tylko przed dwoma szczepami.

Jakie są korzyści z zaszczepienia się przeciwko HPV?

stnieje wiele korzyści z zaszczepienia się przeciwko HPV. W tym artykule omówimy korzyści, a także przyjrzymy się, ile kosztuje szczepienie przeciwko HPV.

Pierwszą korzyścią zaszczepienia przeciwko HPV jest to, że może zapobiec rozwojowi raka w przyszłości. Dzieje się tak, ponieważ około 99% wszystkich raków szyjki macicy jest powodowanych przez HPV.

Kolejną korzyścią jest to, że może zapobiegać brodawkom narządów płciowych. Brodawki narządów płciowych są infekcją przenoszoną drogą płciową i mogą być nieprzyjemne lub bolesne, a także trudne do usunięcia.

Trzecią korzyścią jest to, że może chronić również przed innymi rodzajami raka, nie tylko rakiem szyjki macicy. Około 90% raków odbytu i 60% raków pochwy jest również spowodowanych przez HPV, więc jeśli zostaniesz zaszczepiona, będziesz chroniona przed tego typu

Jakie są skutki uboczne i zagrożenia związane ze szczepionką HPV?

Przed przyjęciem szczepionki należy wziąć pod uwagę pewne skutki uboczne. Należą do nich ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty i omdlenia.

Istnieje również ryzyko związane z przyjęciem tego szczepienia, o którym powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o jego przyjęciu lub nie. Należą do nich anafilaksja (ciężka reakcja alergiczna), omdlenia wazowagalne (omdlenia), zespół Guillain-Barré.

Jakie znaczenie ma zaszczepienie się przeciwko HPV i dlaczego warto je zrobić dzisiaj?

Wszyscy mamy swoje powody, by nie chcieć się szczepić, ale powinniśmy sobie przypomnieć, że szczepienie przeciwko HPV uratuje nas przed rakiem i brodawkami narządów płciowych, które mogą być katastrofalne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia emocjonalnego.

Zaszczep się przeciwko HPV!

Szczepienie przeciwko HPV pomaga zapobiec m.in. rakowi szyjki macicy. Dzięki szczepionce nabierzesz odporności, unikniesz zakażenia groźnym wirusem HPV. Tym samym będziesz spokojniej żyć i bezpieczniej współżyć.

Szczepienie przeciwko HPV - najczęściej zadawane pytania

Zaszczep się
przeciwko HPV
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Kolposkopia

Kolposkopia

Kolposkopia to podstawowe badanie,
które w kilka minut pomaga rozpoznać groźne zmiany chorobowe.
W MedicaNow możesz liczyć na profesjonalną opiekę i szybkie wyniki.
Samo badanie odbywa się bez bólu i w komfortowych warunkach.

Co to jest kolposkopia?

Kolposkopia to procedura diagnostyczna stosowana do badania szyjki macicy i pochwy pod kątem oznak choroby. Wykonywany jest przez lekarza i może być wykonywany w naszym gabinecie w Poznaniu.

Jaki jest cel kolposkopii?

Celem kolposkopii jest wykrycie i zdiagnozowanie nieprawidłowości szyjki macicy, pochwy i sromu. Może być również używany do pobierania próbek komórek lub tkanek (biopsja) do analizy laboratoryjnej.

Ile kosztuje kolposkopia?

Koszt kolposkopii różni się w zależności od kliniki, kraju i rodzaju zabiegu. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o szczegółach kosztów kolposkopii.

Jak przygotować się do badania kolposkopowego?

Aby przygotować się do badania kolposkopowego, ważne jest opróżnienie pęcherza przed wizytą. Należy również unikać stosunków seksualnych przez co najmniej 24 godziny przed egzaminem. W ciągu 24 godzin od badania nie należy również stosować irygacji ani używać tamponów ani kremów dopochwowych.

Jakie są skutki uboczne zabiegu kolposkopii?

Skutki uboczne zabiegu kolposkopii nie są poważne, ale niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort lub łagodny ból podczas zabiegu. Skutkami mogą być:

 • Łagodne skurcze lub ból w trakcie lub po badaniu
 • Mdłości
 • Wymioty
 • Biegunka
 • Ból głowy
 • Gorączka

Co dzieje się podczas kolposkopii?

Kolposkopia to procedura diagnostyczna stosowana do badania szyjki macicy i pochwy pod kątem oznak choroby.

Odbywa się to badanie za pomocą kolposkopu, który jest rodzajem urządzenia powiększającego.

Kolposkop ma dwie soczewki. Jeden obiektyw wzmacnia obraz wytwarzany przez drugi obiektyw.

Następnie kolposkopista bada powiększony obraz, szukając wszelkich nieprawidłowych zmian w komórkach lub tkankach szyjki macicy lub pochwy.

Powinieneś również wiedzieć, że istnieje wiele różnych rodzajów kolposkopii, w zależności od rodzaju badania, które lekarz chce wykonać.

Postaw na profilaktykę!

Kolposkopia pozwala wykryć wczesne postaci raka szyjki macicy. Badanie powinna wykonać każda kobieta. Zaletą jest to, że jest szybkie i bezbolesne, a wyniki są dostępne do razu.

Kolposkopia - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj kolposkopię w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
USG ginekologiczne

USG ginekologiczne

USG dopochwowe to jedno z podstawowych
badań w ginekologii i położnictwie.
W MedicaNow przeprowadzamy diagnostykę
wad macicy przy użyciu badania USG 4D,
sondą dopochwową oraz nowoczesnym aparatem Voluson E8.

Co to jest badanie ultrasonograficzne ginekologiczne?

USG ginekologiczne to diagnostyczna procedura medyczna, która pomaga w diagnozowaniu chorób ginekologicznych. Jest również używany do pomiaru wzrostu macicy i jajników oraz może być używany do obrazowania w czasie ciąży.

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy sondy ultradźwiękowej. Sonda wysyła fale dźwiękowe, które są następnie odbijane przez struktury w okolicy miednicy. Obraz tych struktur tworzony jest na ekranie komputera i interpretowany przez radiologa lub innego specjalistę.

Jaki jest cel ultrasonografii ginekologicznej?

Celem USG ginekologicznego jest zbadanie kobiecych narządów rodnych i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości lub problemów. Egzamin można przeprowadzić na różne sposoby, w zależności od tego, czego szukasz.

Jak przygotować się do badania USG ginekologicznego?

Jest kilka kroków, które należy wykonać przed poddaniem się badaniu USG ginekologicznemu:

 • Omów swoją historię medyczną z lekarzem i upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do poddania się badaniu USG.
 • Unikaj jedzenia przed zabiegiem, ponieważ może to zakłócić badanie.
 • Pij dużo wody przed i po zabiegu, ponieważ pomaga to złagodzić ból, zapobiega infekcjom itp.
 • W tym dniu nie należy przyjmować żadnych leków ani witamin, ponieważ mogą one przeszkadzać

Dlaczego należy wykonać badanie USG ginekologiczne i jakie są korzyści?

Korzyści płynące z ultrasonografii ginekologicznej są dwojakie. Po pierwsze, jest to technika obrazowania, której można użyć, aby uzyskać wyraźniejszy i bardziej szczegółowy obraz macicy i jajników. Po drugie, jest często używany do wykrywania wszelkich nieprawidłowości w tych obszarach.

Jaki jest koszt badania USG ginekologicznego?

Skontaktuj się z nami, aby poznać całkowity koszt wykonania badania USG ginekologicznego w naszej klinice w Poznaniu.

Zadbaj o profilaktykę!

USG ginekologiczne powinnaś przeprowadzać 1. raz do roku. Dzięki niemu można szybko wykryć i ocenić patologie jajników i macicy, a co za tym idzie – rozpocząć odpowiednie leczenie. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

USG Ginekologiczne - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj badanie USG ginekologiczne w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
HyCoSy – badanie drożności jajowodów

HyCoSy – badanie drożności jajowodów

Badanie drożności jajowodów pomaga
znaleźć przyczyny niepłodności.
Jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut.
Skorzystaj z MedicaNow – doświadczeni specjaliści,
dogodne terminy.

Co to jest test HyCoSy i jak działa?

Test HyCoSy to procedura, której można użyć do wykrycia, czy jajowody są otwarte, czy nie. Procedura polega na wstrzyknięciu środka kontrastowego do macicy, a następnie zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego miednicy, aby sprawdzić, czy przepływa przez jajowody.

Jakie są rodzaje testów HyCoSy?

Istnieją dwa rodzaje testów HyCoSy, pierwszy to test diagnostyczny, a drugi to test przesiewowy.

Test diagnostyczny HyCoSy służy do diagnozowania niepłodności u kobiet, które jeszcze nie poczęły. Z drugiej strony test przesiewowy HyCoSy służy do badania przesiewowego kobiet zagrożonych niepłodnością lub niedrożnością jajowodów.

Jak przygotować się do zabiegu HyCoSy?

Pacjentka powinna zażywać tabletki antykoncepcyjne przez około dwa tygodnie przed zabiegiem HyCoSy i w tym czasie powinna również powstrzymać się od współżycia seksualnego.

Wyniki HyCoSy – Jakie są możliwe wyniki testu?

Wyniki HyCoSy mogą być negatywne, pozytywne lub niejednoznaczne. Jeśli wyniki są negatywne, oznacza to, że dana osoba ma dwa całkowicie zablokowane jajowody i nie może zajść w ciążę bez pomocy. Jeśli wyniki są pozytywne, oznacza to, że jest co najmniej jedna otwarta rurka i że ciąża może być możliwa przy rozrodzie wspomaganym (np. IVF). Jeśli wyniki są niejednoznaczne, oznacza to, że nie można określić, czy w którymkolwiek z jajowodów jest drożność.

Ile kosztuje badanie?

Po aktualne ceny zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z kliniką MedicaNow w Poznaniu.

Nie możesz zajść
w ciążę?
Zbadaj drożność
jajowodów

Niedrożność jajowodów jest jedną z przyczyn niepłodności. Nowoczesna metoda badania narządów rodnych kobiety HyCoSy (hysterosalpingosonografia) pozwala ocenić drożność jajowodów, bez promieniowania rentgenowskiego i kontrastu jodowego.

Badanie HyCoSy - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj badanie HYCoSy
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
USG piersi

USG piersi

Badanie USG piersi wykrywa zarówno
łagodne zmiany, jak i nowotwory złośliwe.
Dzięki niemu masz większą szansę na wykrycie
nowotworu we wczesnym stadium.

Jak wygląda badanie USG piersi?

USG piersi to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe do stworzenia obrazu piersi. Fale dźwiękowe są przesyłane przez tkankę, a następnie odbijane z powrotem, tworząc obraz piersi.

USG jest wykonywane przez radiologa, który posługuje się aparatem USG i sondą przetwornika. Sonda jest umieszczana na skórze nad badanym obszarem i poruszana w różnych kierunkach.

Jakie są korzyści z wykonania USG?

USG piersi to nieinwazyjna procedura, która może pomóc w wykryciu raka piersi u kobiet z wysokim ryzykiem choroby. Pomaga również lekarzom monitorować i diagnozować pacjentki z rakiem piersi.

Istnieje wiele korzyści z wykonania USG piersi, w tym:

 • Wczesne wykrycie raka piersi
 • Potwierdzenie diagnozy
 • Monitorowanie odpowiedzi na leczenie
 • Ocena skuteczności leczenia

Co oznaczają wyniki badania USG piersi?

Wyniki USG piersi są zwykle dostępne w ciągu 24 godzin od wykonania badania. Twój lekarz zadzwoni do Ciebie z wynikami i wyjaśni je przez telefon. Jeśli nie są dostępni, dadzą ci czas, kiedy będą mogli omówić je z tobą twarzą w twarz.

Ile kosztuje USG piersi?

Koszt USG piersi różni się w zależności od lokalizacji i dostawcy usług medycznych. Skontaktuj się z naszą kliniką, w celu poznania całkowitego kosztu badania USG piersi.

Jak często należy wykonywać USG piersi?

USG piersi powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku, ale można je również wykonywać częściej. Wszystko zależy od historii medycznej kobiety i czynników ryzyka.

Dlaczego warto wykonać badanie USG piersi w Poznaniu w MedicaNow?

Badanie USG piersi to jedna z najważniejszych diagnostycznych procedur dla kobiet, pozwalająca na wczesne wykrycie zmian w tkance piersi i zwiększenie szansy na skuteczne leczenie. W klinice MedicaNow w Poznaniu zależy nam na zdrowiu naszych pacjentek, dlatego oferujemy badanie USG piersi wykonane najnowocześniejszym sprzętem – Voluson E8.

Nasza klinika dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów, którzy wykonają badanie USG piersi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Nasz sprzęt umożliwia dokładne i szczegółowe badanie tkanek piersi, co pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości, takich jak guzki, torbiele lub zmiany w układzie naczyniowym.

W MedicaNow w Poznaniu dbamy o wygodę i komfort naszych pacjentek, zapewniając przyjazną atmosferę oraz dyskrecję podczas badania USG piersi. Warto wykonać badanie USG piersi przynajmniej raz w roku, szczególnie w przypadku kobiet powyżej 40 roku życia oraz u tych, u których w rodzinie występowały przypadki.

Wykonaj badanie USG pierwsi w Poznaniu w MedicaNow!

Badanie USG piersi jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wykrywania zmian nowotworowych w piersiach u kobiet. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie wykonywać takie badania. Klinika MedicaNow w Poznaniu oferuje badanie USG piersi przy użyciu nowoczesnego sprzętu Voluson E8. Dzięki temu pacjentki mają pewność, że badanie zostanie przeprowadzone w sposób dokładny i precyzyjny. Klinika MedicaNow zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy potrafią interpretować wyniki badania, a w przypadku potrzeby, przeprowadzą dalsze diagnostyczne kroki. Badanie USG piersi w MedicaNow jest szybkie, bezbolesne i wygodne dla pacjentek. Dlatego warto skorzystać z usług tej kliniki w Poznaniu i regularnie wykonywać badania USG piersi w celu wczesnego wykrycia zmian nowotworowych.

Zbadaj swoje piersi!

Badanie USG piersi to nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie obrazowe. Dzięki niemu można ocenić budowę gruczołu piersiowego, wykryć zmiany chorobowe i ocenić węzły chłonne. Zalecane jest kobietom i mężczyznom, którzy powinni badać się przynajmniej raz w roku.

USG piersi - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj
USG piersi
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna

Dzięki antykoncepcji hormonalnej możliwa
jest kontrola płodności oraz
zabezpieczenie przed ciążą.
W MedicaNow promujemy skuteczne
hormonalne metody antykoncepcji.

Jak działa antykoncepcja hormonalna?

Antykoncepcja hormonalna jest formą kontroli urodzeń, która zapobiega ciąży poprzez zatrzymanie owulacji. Działa poprzez uwalnianie do organizmu hormonów, które uniemożliwiają jajnikom uwalnianie komórek jajowych. Hormony te również zagęszczają śluz szyjki macicy, przez co plemniki nie mogą dostać się do komórki jajowej.

Hormonalne środki antykoncepcyjne nowej generacji są bardziej skuteczne i mają mniej skutków ubocznych niż ich poprzedniczki. Mają również mniejsze ryzyko dla kobiet, które palą, piją alkohol lub przyjmują pewne leki.

Jakie są rodzaje hormonalnych środków antykoncepcyjnych?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów antykoncepcji hormonalnej. Najbardziej popularna jest pigułka antykoncepcyjna zawierająca dwa hormony, estrogen i progestagen. Istnieje również pierścień dopochwowy, który zapewnia ciągłe uwalnianie tych samych hormonów, a także wkładka domaciczna (IUD), która uwalnia progestynę lokalnie w macicy oraz zastrzyki z samym progestynem lub progesteronem. Nasza klinika w Poznaniu zapewnia możliwość skorzystania z dowolnej metody antykoncepcji hormonalnej.

Czy są jakieś skutki uboczne stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych?

Skutki uboczne hormonalnych środków antykoncepcyjnych mogą się różnić w zależności od rodzaju i czasu jego stosowania, ale ogólnie mogą obejmować: migreny, wahania nastroju, przyrost lub utratę masy ciała, depresję lub lęk.

Czym jest antykoncepcja hormonalna nowej generacji?

Antykoncepcja hormonalna nowej generacji to rodzaj antykoncepcji, który jest nie tylko skuteczniejszy niż obecne środki antykoncepcyjne, ale także ma mniej skutków ubocznych.

Jakie są zalety antykoncepcji hormonalnej nowej generacji?

Środki antykoncepcyjne nowej generacji będą działać długo i będą miały bardziej przewidywalne uwalnianie hormonów. Zmniejszy to do minimum liczbę potrzebnych zastrzyków i sprawi, że środek antykoncepcyjny będzie bardziej opłacalny dla kobiet.

Stosuj bezpieczną
antykoncepcję nowej generacji

Antykoncepcja hormonalna jest najskuteczniejszą formą zapobiegania ciąży. Stosuje się tu m.in. tabletki, plastry, zastrzyki, implanty i inne. Ważny jest wywiad z lekarzem, ponieważ to on dobiera odpowiedni i bezpieczny dla Ciebie rodzaj antykoncepcji.

Antykoncepcja hormonalna - najczęściej zadawane pytania

Dobierz odpowiednią
antykoncepcje hormonalną
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Wkładka antykoncepcyjna

Wkładka antykoncepcyjna

Wkładka domaciczna to jedna z najczęściej
wybieranych metod zapobiegania ciąży.
W MedicaNow dobierzemy odpowiedni rodzaj spirali,
abyś mogła cieszyć się komfortem i spokojem.

Co to jest wkładka antykoncepcyjna i jak działa?

Wkładka antykoncepcyjna to mała, elastyczna rurka wkładana do macicy przez pracownika służby zdrowia. Możesz go używać jako środka antykoncepcyjnego, aby zapobiec ciąży.

Hormonalna wkładka domaciczna uwalnia hormony do organizmu, co zapobiega zapłodnieniu komórek jajowych przez plemniki. Działa to najlepiej, jeśli chcesz uniknąć zajścia w ciążę przez długi czas. Miedziana wkładka domaciczna uwalnia jony miedzi, które są toksyczne dla plemników i komórek jajowych, więc nie mogą zapłodnić komórki jajowej ani implantu w ścianie macicy.

Rodzaje wkładek antykoncepcyjnych

Istnieje wiele różnych rodzajów wkładek antykoncepcyjnych, w zależności od rodzaju antykoncepcji, której szukasz.

Najczęstszym rodzajem jest hormonalna wkładka antykoncepcyjna zawierająca progestagen i estrogen. Wkłada się go do pochwy w pobliżu szyjki macicy. Uwalnia hormony, które zapobiegają owulacji i zagęszczają śluz szyjki macicy, utrudniając plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Innym rodzajem wkładki antykoncepcyjnej jest wkładka domaciczna zawierająca miedź lub wkładka domaciczna. To urządzenie jest wprowadzane do macicy przez lekarza i działa poprzez uwalnianie jonów miedzi, które zakłócają ruchliwość i żywotność plemników.

Jakie są zalety stosowania wkładki antykoncepcyjnej?

Zalety stosowania wkładek antykoncepcyjnych to:

-Skuteczność – jest skuteczna w ponad 99%, co oznacza, że zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę do mniej niż 1%.

-Wygoda – możesz go używać podczas okresu, dzięki czemu nie musisz przerywać swojego życia seksualnego.

-Koszt – środek antykoncepcyjny jest niedrogi i można go ponownie użyć.

Rozwiej wszelkie niepewności i skontaktuj się z profesjonalną kliniką ginekologiczną w Poznaniu lub Kaliszu – MedicaNow.

Jakie są wady i skutki uboczne stosowania wkładki antykoncepcyjnej?

Urządzenie antykoncepcyjne ma mnóstwo skutków ubocznych i wad. Urządzenie może powodować suchość pochwy, podrażnienie i ból. Może również utrudnić zajście w ciążę po usunięciu urządzenia.

Niektóre kobiety nie są pewne, jakich skutków ubocznych mogą doświadczać po zastosowaniu środka antykoncepcyjnego. Kobiety te mogą być zaniepokojone potencjalnymi konsekwencjami zdrowotnymi, z którymi będą musiały się zmierzyć, jeśli zdecydują się na stosowanie tej formy antykoncepcji.

Jak działa spirala domaciczna?

Spirala domaciczna tworzy wokół siebie niegroźny dla zdrowia stan zapalny, który powoduje nawet obumarcie plemników. Umów się w celu założenia spirali domacicznej w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

Ile kosztuje wkładka domaciczna?

Cena wkładki hormonalnej waha się w granicach od 300 zł do nawet 1800 zł. Zachęcamy do skorzystania z usługi założenia wkładki domacicznej w MedicaNow – klinice ginekologicznej w Poznaniu.

Czy wkładka domaciczna jest bezpieczna?

Wkładka domaciczna jest jak najbardziej bezpieczna, założona prawidłowo przez wykwalifikowanego ginekologa, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Załóż wkładkę domaciczną w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

Jaka wkładka antykoncepcyjna jest najlepsza?

Spirale domaciczne dzielimy na 3 kategorie: hormonalne, niehormonalne i obojętne. Najwyższą skuteczność, bo około 99,8% wykazują wkładki hormonalne. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty założenia wkładki antykoncepcyjnej w MedicaNow – profesjonalnej klinice ginekologicznej.

Czy zakładanie spirali domacicznej boli?

Założenie spirali domacicznej jest bezbolesne. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

 

 

Szukasz antykoncepcji,
o której nie musisz pamiętać?
Wybierz wkładkę!

Wkładka hormonalna jest nowoczesnym typem wkładki domacicznej, łączącym działanie spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Zapewnia długoterminową antykoncepcję z wysoką skutecznością, jest też odwracalna.

Wkładka antykoncepcyjna – najczęściej zadawane pytania

Dobierz odpowiednią
antykoncepcje hormonalną
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz