Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy

Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy

Nadczynność lub niedoczynność tarczycy
może wynikać z poważnych chorób,
dlatego należy regularnie badać gruczoł
oraz hormony tarczycowe.
W MedicaNow zapewniamy
kompleksową diagnostykę i leczenie.

Co to jest tarczyca?

Tarczyca to gruczoł w kształcie motyla na szyi, poniżej jabłka Adama. Wytwarza hormony, które kontrolują, jak szybko organizm zużywa energię, wytwarza białka i kontroluje wrażliwość organizmu na inne hormony.

Leczenie niedoczynności tarczycy i nadczynności tarczycy

Leczenie nadczynności tarczycy obejmuje terapię jodem radioaktywnym i operację usunięcia całości lub części tarczycy. Leczenie niedoczynności tarczycy obejmuje przyjmowanie tabletek lewotyroksyny lub stosowanie syntetycznej postaci tyroksyny jako hormonu zastępczego.

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy lub niedoczynności tarczycy?

Objawy niedoczynności lub niedoczynności tarczycy nie zawsze są łatwe do zauważenia. Objawy obejmują przyrost masy ciała i zmęczenie, depresję i bóle mięśni. Nasilenie objawów może się różnić w zależności od osoby, w zależności od jej wieku i innych schorzeń.

Jak zdiagnozować chorobę tarczycy?

Istnieje wiele sposobów na zdiagnozowanie niedoczynności lub niedoczynności tarczycy przez pacjentów. Testy, takie jak badanie krwi, USG lub biopsja, mogą być wykorzystane do ustalenia, czy pacjent ma niedoczynność lub niedoczynność tarczycy. Leczenie również nie jest uniwersalne, ponieważ istnieją różne przyczyny tych chorób.

Przebadaj tarczycę
i ciesz się zdrowiem

Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy są bardzo ważne, ponieważ choroby tarczycy wpływają na cały organizm i mogą prowadzić do depresji, otyłości, zaburzeń libido i potencji. Choroby tarczycy diagnozujemy m.in. przez badanie USG, biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC) i zdjęcia RTG. Dzięki tym badaniom można ocenić zmiany wokół tarczycy i określić np. czy guzki są złośliwe.

Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy - najczęściej zadawane pytania

Diagnostyka i leczenie
chorób tarczycy -
umów wizytę w MedicaNow

Endokrynologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz