Hiperandrogenizm

Hiperandrogenizm

Nadmiar androgenów objawia się nadmiernym
owłosieniem na ciele, trądzikiem, łysieniem
oraz zaburzeniami miesiączkowania.
W MedicaNow znajdziemy przyczynę zaburzenia
i przeprowadzimy przez cały proces leczenia.

Czym jest hiperandrogenizm?

Hiperandrogenizm to stan, w którym kobiety mają wysoki poziom androgenów. Te androgeny mogą powodować fizyczne zmiany w ciele, takie jak zwiększona masa mięśniowa, trądzik i porost włosów.

Typowe objawy hiperandrogenizmu

Ten stan może prowadzić do problemów z płodnością, zwiększoną agresją i trądzikiem. Niektóre kobiety mogą również doświadczać hirsutyzmu lub nadmiernego owłosienia na twarzy lub ciele. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie kobiety cierpiące na tę chorobę będą miały wszystkie te objawy.

Jak zdiagnozować hiperandrogenizm

Diagnozę hiperandrogenizmu można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym ze sposobów jest pomiar poziomu androgenów we krwi. Innym sposobem jest pomiar poziomu testosteronu w ślinie lub pocie.

Opcje leczenia hiperandrogenów

Leczenie tego stanu zależy od jego nasilenia. W łagodnych przypadkach można przepisać tabletki antykoncepcyjne, podczas gdy w ciężkich przypadkach może być konieczna operacja.

Zaufaj doświadczonym
diagnostykom

Leczenie hiperandrogenizmu zależy od jego przyczyny, a wśród nich wymienia się m.in. PCOS, guzy hormonalnie czynne i choroby nadnerczy. Dlatego bardzo ważne jest wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych i diagnoza hiperandrogenizmu. Ważny jest też czas – jak tylko zauważysz u siebie niepokojące objawy, skonsultuj się z nami.

Hiperandrogenizm - najczęściej zadawane pytania

Leczenie
Hiperandrogenizmu
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Endokrynologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz