Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Fizyczne i psychiczne objawy PMS
mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie.
Umów się na wizytę w MedicaNow
– porozmawiamy, przebadamy
i pomożemy Ci poczuć ulgę.

Co to jest zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, częściej nazywany PMS, to stan, którego doświadczają kobiety na kilka dni przed miesiączką.

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Objawy PMS mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego. Typowe objawy to wahania nastroju, depresja, lęk, drażliwość i zmęczenie. Niektóre kobiety mogą również odczuwać bóle głowy, tkliwość piersi i wzdęcia.

Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego?

Istnieje wiele sposobów leczenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego, ale różnią się one w zależności od osoby i nasilenia objawów. Na przykład niektórzy ludzie odczuwają ulgę dzięki lekom dostępnym bez recepty, takim jak ibuprofen lub naproksen sodu, podczas gdy inni mogą potrzebować leków na receptę, takich jak tabletki antykoncepcyjne lub leki przeciwdepresyjne, aby lepiej radzić sobie z objawami napięcia przedmiesiączkowego.

Miesiączkuj bez
bólu i stresu

Kobiety cierpiące na zespół napięcia miesiączkowego doświadczają uciążliwych objawów, w tym bólu i wahania nastroju. Domowe sposoby często zawodzą, dlatego warto umówić się do specjalisty, który zaproponuje nieinwazyjne metody leczenia lub przepisze bezpieczne leki hormonalne, dzięki którym odzyska się równowagę.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego - najczęściej zadawane pytania

Leczenie napięcia
przedmiesiączkowego
w MedicaNow
- umów się na wizytę.

Endokrynologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz