Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników

PCOS wiąże się z brakiem lub rzadkimi owulacjami,
ponadto często towarzyszy mu otyłość.
W MedicaNow kompleksowo leczymy
zespół policystycznych jajników,
który może mieć poważne
konsekwencje dla zdrowia i płodności.

Czym jest zespół policystycznych jajników?

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to stan, w którym hormony kobiety nie są w równowadze. Może powodować wzrost torbieli na jajnikach i utrudniać kobiecie zajście w ciążę.

Objawy zespołu policystycznych jajników

Pierwszym objawem zespołu policystycznych jajników są nieregularne miesiączki, które mogą utrudniać zajście w ciążę. Zespół policystycznych jajników może również powodować przyrost masy ciała i trądzik.

Przyczyny zespołu policystycznych jajników

PCOS jest spowodowany brakiem równowagi żeńskich hormonów płciowych, w szczególności nadmiarem androgenów, które są męskimi hormonami płciowymi. Powoduje to zaburzenia równowagi hormonalnej, które mogą powodować wzrost torbieli na jajnikach i utrudniać kobiecie zajście w ciążę.

Opcje leczenia zespołu policystycznych jajników

Istnieje wiele opcji leczenia PCOS. Obejmują one zmiany stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia; zabiegi medyczne, takie jak pigułki antykoncepcyjne; operacja odchudzania; lub leki uwrażliwiające na insulinę, takie jak metformina.

Zadbaj o
swoje zdrowie

PCOS dotyczy nawet 10% kobiet. Leczenie PCOS skupia się na usunięciu przyczyny choroby, czyli zaburzeń hormonalnych. Brak leczenia zwiększa ryzyko niepłodności, chorób sercowych, cukrzycy, a nawet nowotworu błony śluzowej macicy. Jeśli tylko zauważysz u siebie niepokojące objawy jak ból czy brak okresu, konieczna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie badań takich jak obraz PCO.

Zespół policystycznych jajników - najczęściej zadawane pytania

Leczenie zespołu
policystycznych jajników
w MedicaNow -
umów się na wizytę

Endokrynologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz