HyCoSy – badanie drożności jajowodów

HyCoSy – badanie drożności jajowodów

Badanie drożności jajowodów pomaga
znaleźć przyczyny niepłodności.
Jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut.
Skorzystaj z MedicaNow – doświadczeni specjaliści,
dogodne terminy.

Co to jest test HyCoSy i jak działa?

Test HyCoSy to procedura, której można użyć do wykrycia, czy jajowody są otwarte, czy nie. Procedura polega na wstrzyknięciu środka kontrastowego do macicy, a następnie zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego miednicy, aby sprawdzić, czy przepływa przez jajowody.

Jakie są rodzaje testów HyCoSy?

Istnieją dwa rodzaje testów HyCoSy, pierwszy to test diagnostyczny, a drugi to test przesiewowy.

Test diagnostyczny HyCoSy służy do diagnozowania niepłodności u kobiet, które jeszcze nie poczęły. Z drugiej strony test przesiewowy HyCoSy służy do badania przesiewowego kobiet zagrożonych niepłodnością lub niedrożnością jajowodów.

Jak przygotować się do zabiegu HyCoSy?

Pacjentka powinna zażywać tabletki antykoncepcyjne przez około dwa tygodnie przed zabiegiem HyCoSy i w tym czasie powinna również powstrzymać się od współżycia seksualnego.

Wyniki HyCoSy – Jakie są możliwe wyniki testu?

Wyniki HyCoSy mogą być negatywne, pozytywne lub niejednoznaczne. Jeśli wyniki są negatywne, oznacza to, że dana osoba ma dwa całkowicie zablokowane jajowody i nie może zajść w ciążę bez pomocy. Jeśli wyniki są pozytywne, oznacza to, że jest co najmniej jedna otwarta rurka i że ciąża może być możliwa przy rozrodzie wspomaganym (np. IVF). Jeśli wyniki są niejednoznaczne, oznacza to, że nie można określić, czy w którymkolwiek z jajowodów jest drożność.

Ile kosztuje badanie?

Po aktualne ceny zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z kliniką MedicaNow w Poznaniu.

Nie możesz zajść
w ciążę?
Zbadaj drożność
jajowodów

Niedrożność jajowodów jest jedną z przyczyn niepłodności. Nowoczesna metoda badania narządów rodnych kobiety HyCoSy (hysterosalpingosonografia) pozwala ocenić drożność jajowodów, bez promieniowania rentgenowskiego i kontrastu jodowego.

Badanie HyCoSy - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj badanie HYCoSy
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz