Szczepienie przeciwko HPV

Szczepienie przeciwko HPV

Wybierz szczepienie HPV,
aby zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy.
Stosujemy szczepionkę dziewięciowalentną
chroniącą przed 9 typami HPV.
Zadbaj o swoje zdrowie z MedicaNow.

Koszty szczepionek przeciw HPV – ile to kosztuje?

Koszt szczepionki HPV różni się w zależności od miejsca zamieszkania, a także rodzaju szczepionki, którą otrzymujesz i ile dawek potrzebujesz. W Poznaniu kosztuje około od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dawkę. Skontaktuj się z nami, aby poznać dokładniejsze szczegóły.

Jakie są rodzaje szczepionek, które zapobiegają zakażeniu HPV?

Istnieją dwa rodzaje szczepionek: Gardasil i Cervarix. Gardasil chroni przed czterema różnymi szczepami HPV, podczas gdy Cervarix chroni tylko przed dwoma szczepami.

Jakie są korzyści z zaszczepienia się przeciwko HPV?

stnieje wiele korzyści z zaszczepienia się przeciwko HPV. W tym artykule omówimy korzyści, a także przyjrzymy się, ile kosztuje szczepienie przeciwko HPV.

Pierwszą korzyścią zaszczepienia przeciwko HPV jest to, że może zapobiec rozwojowi raka w przyszłości. Dzieje się tak, ponieważ około 99% wszystkich raków szyjki macicy jest powodowanych przez HPV.

Kolejną korzyścią jest to, że może zapobiegać brodawkom narządów płciowych. Brodawki narządów płciowych są infekcją przenoszoną drogą płciową i mogą być nieprzyjemne lub bolesne, a także trudne do usunięcia.

Trzecią korzyścią jest to, że może chronić również przed innymi rodzajami raka, nie tylko rakiem szyjki macicy. Około 90% raków odbytu i 60% raków pochwy jest również spowodowanych przez HPV, więc jeśli zostaniesz zaszczepiona, będziesz chroniona przed tego typu

Jakie są skutki uboczne i zagrożenia związane ze szczepionką HPV?

Przed przyjęciem szczepionki należy wziąć pod uwagę pewne skutki uboczne. Należą do nich ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty i omdlenia.

Istnieje również ryzyko związane z przyjęciem tego szczepienia, o którym powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o jego przyjęciu lub nie. Należą do nich anafilaksja (ciężka reakcja alergiczna), omdlenia wazowagalne (omdlenia), zespół Guillain-Barré.

Jakie znaczenie ma zaszczepienie się przeciwko HPV i dlaczego warto je zrobić dzisiaj?

Wszyscy mamy swoje powody, by nie chcieć się szczepić, ale powinniśmy sobie przypomnieć, że szczepienie przeciwko HPV uratuje nas przed rakiem i brodawkami narządów płciowych, które mogą być katastrofalne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia emocjonalnego.

Zaszczep się przeciwko HPV!

Szczepienie przeciwko HPV pomaga zapobiec m.in. rakowi szyjki macicy. Dzięki szczepionce nabierzesz odporności, unikniesz zakażenia groźnym wirusem HPV. Tym samym będziesz spokojniej żyć i bezpieczniej współżyć.

Szczepienie przeciwko HPV - najczęściej zadawane pytania

Zaszczep się
przeciwko HPV
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz