USG piersi

USG piersi

Badanie USG piersi wykrywa zarówno
łagodne zmiany, jak i nowotwory złośliwe.
Dzięki niemu masz większą szansę na wykrycie
nowotworu we wczesnym stadium.

Jak wygląda badanie USG piersi?

USG piersi to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe do stworzenia obrazu piersi. Fale dźwiękowe są przesyłane przez tkankę, a następnie odbijane z powrotem, tworząc obraz piersi.

USG jest wykonywane przez radiologa, który posługuje się aparatem USG i sondą przetwornika. Sonda jest umieszczana na skórze nad badanym obszarem i poruszana w różnych kierunkach.

Jakie są korzyści z wykonania USG?

USG piersi to nieinwazyjna procedura, która może pomóc w wykryciu raka piersi u kobiet z wysokim ryzykiem choroby. Pomaga również lekarzom monitorować i diagnozować pacjentki z rakiem piersi.

Istnieje wiele korzyści z wykonania USG piersi, w tym:

  • Wczesne wykrycie raka piersi
  • Potwierdzenie diagnozy
  • Monitorowanie odpowiedzi na leczenie
  • Ocena skuteczności leczenia

Co oznaczają wyniki badania USG piersi?

Wyniki USG piersi są zwykle dostępne w ciągu 24 godzin od wykonania badania. Twój lekarz zadzwoni do Ciebie z wynikami i wyjaśni je przez telefon. Jeśli nie są dostępni, dadzą ci czas, kiedy będą mogli omówić je z tobą twarzą w twarz.

Ile kosztuje USG piersi?

Koszt USG piersi różni się w zależności od lokalizacji i dostawcy usług medycznych. Skontaktuj się z naszą kliniką, w celu poznania całkowitego kosztu badania USG piersi.

Jak często należy wykonywać USG piersi?

USG piersi powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku, ale można je również wykonywać częściej. Wszystko zależy od historii medycznej kobiety i czynników ryzyka.

Zbadaj swoje piersi!

Badanie USG piersi to nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie obrazowe. Dzięki niemu można ocenić budowę gruczołu piersiowego, wykryć zmiany chorobowe i ocenić węzły chłonne. Zalecane jest kobietom i mężczyznom, którzy powinni badać się przynajmniej raz w roku.

USG piersi - najczęściej zadawane pytania

Wykonaj
USG piersi
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz