Komunikat

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, poniżej przedstawiamy zalecenia dla pacjentów MedicaNow.

  • Jeżeli powrócili Państwo z Włoch, Chin lub innych krajów uznanych za kraje o podwyższonym ryzyku zakażenia, o których mowa na stronie https://gis.gov.pl/ , pojawiła się gorączka  ≥38 ⁰C , kaszel, duszności prosimy o odwołanie wizyty w MedicaNow, pozostanie w domu i skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/
  • Jeżeli powrócili Państwo z Włoch, Chin lub innych krajów o których mowa na stronie https://gis.gov.pl/ przez kolejnych 14 dni prosimy o obserwowanie swojego stanu zdrowia (sugerujemy spędzenie tego czasu w domu) i nieodbywanie w tym czasie wizyt w MedicaNow (prosimy o ich odwołanie lub przeniesienie na inny termin).
  • Jeżeli mieli Państwo kontakt z osobą chorą, lub zakażoną prosimy o odwołanie lub przeniesienie na inny termin wizyt zaplanowanych w MedicaNow oraz postepowanie zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/
  • Ze względu na brak wiedzy o wpływie zakażenia COVID-19 na przebieg ciąży oraz zdrowie matki i dziecka, przy podejrzeniu infekcji wymienionym koronawirusem, a także po powrocie ze stref wysokiego ryzyka lub kontakcie z osobą podejrzaną o zakażenie (dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn) należy unikać zachodzenia w ciążę do czasu pełnego wyleczenia lub przez min. 14 dni  (czyli praktycznie 1 cykl miesiączkowy) od daty powrotu lub kontaktu.

Mamy nadzieję, że te działania spotkają się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

 

Zespół MedicaNow