Nadpotliwość
Oferujemy leczenie nadpotliwości toksyną botulinową,
która hamuje nadmierne pocenie
na okres od 6 do 12 miesięcy.
Już po jednym zabiegu odczujesz ulgę!
Zaufaj nam
i popraw swój
komfort życia
Wprawdzie pocenie się jest całkowicie normalne, jednak może przybrać formę patologiczną, co może utrudniać codzienne funkcjonowanie i kontakty społeczne. Nadmierna potliwość to choroba dotycząca ok. 2-3% ludzi, z czego częściej występuje u mężczyzn. W MedicaNow Ci pomożemy i zaproponujemy najlepsze metody leczenia nadpotliwości, w tym toksyną botulinową, gdzie po 1 zabiegu pocenie jest ograniczone o 70-80%.
Nadpotliwość - najczęściej zadawane pytania
Jak radzić sobie z nadpotliwością?
Istnieją różne metody nadmiernej potliwości w zależności od stopnia zaawansowania i podłoża tego procesu: zmiana diety, farmakoterapia miejscowa i ogólna, zabieg chirurgicznego usunięcia gruczołów potowych. Od kilku lat upowszechniają się również zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w formie serii iniekcji w obszarach nadmiernego wydzielania potu. Śródskórne podanie toksyny należy aktualnie do najskuteczniejszych metod leczenia nadpotliwości pierwotnej.
Jak przygotować się do zabiegu na nadpotliwość?
Przed zabiegiem konieczna jest diagnostyka i wykluczenie lub leczenie wszelkich schorzeń ogólnoustrojowych będących podłożem nadmiernego pocenia, takich jak:
- zaburzenia hormonalne, np. nadczynność tarczycy,
- cukrzyca,
- choroby nowotworowe,
- choroby infekcyjne, np. gruźlica,
- zaburzenia neurologiczne.
Jak wygląda przebieg zabiegu na nadpotliwość?
Schemat terapii każdego z obszarów dotkniętych nadmiernym wydzielaniem potu jest podobny.
W pierwszej kolejności przeprowadza się tzw. test potowy Minora, który polega na naniesieniu płynu Lugola na obszary objęte nadpotliwością , następnie posypuje się skórę skrobią ziemniaczaną.
W wyniku reakcji chemicznej zależnej od wydzielania przez gruczoły potowe następuje zabarwienie powierzchni skóry przez uwolnione jony jodku. Obszar ten po oznaczeniu przez lekarza jest dezynfekowany i ostrzykiwany z zachowaniem aseptyki.
Preparat toksyny botulinowej podawany jest śródskórnie na całej powierzchni zaznaczonego wcześniej obszaru w równych, ok. 1,5-2 cm odstępach.
W zależności od poziomu progu bólowego i indywidualnych oczekiwań pacjenta przed iniekcją skórę pach można znieczulić przy użyciu kremu Emla metodą okluzyjną .Natomiast ze względu na silne unerwienie czuciowe skóry dłoni i stóp procedury w obrębie tych obszarów wymagają takiego znieczulenia kremem Emla.
na wizytę
w MedicaNow