Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Zbadamy, zmierzymy i sprawdzimy, co może
pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy.
W MedicaNow do Twojej dyspozycji są
doświadczeni lekarze dietetycy,
którzy przygotują indywidualny
plan walki z otyłością.

Walcz skutecznie
z otyłością

Co czwarty Polak jest otyły, a 58% ma nadwagę. Aby walczyć skutecznie z otyłością, należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i pomiary ciała. W MedicaNow wykonujemy m.in. pomiar masy i składu ciała przy pomocy analizatora InBody 370 MEDfitness – jedynego w Poznaniu urządzenia, które określa indywidualny stopień odżywienia organizmu oraz ilość i składu tkanek miękkich.

Skuteczne leczenie otyłości – wsparcie farmakologiczne

Otyłość to poważny problem zdrowotny, który może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. W walce z tym schorzeniem, oprócz zmian w stylu życia, takich jak dieta i aktywność fizyczna, istnieją także możliwości wsparcia farmakologicznego. Oto kilka informacji na temat potencjalnych opcji leczenia farmakologicznego otyłości.

Warto pamiętać, że leki przeciwootyłości są przepisywane tylko pacjentom, u których zmiana stylu życia nie przyniosła oczekiwanych efektów, a indeks masy ciała (BMI) jest na poziomie wskazującym na otyłość lub otyłość olbrzymią. Leki te zawsze powinny być stosowane pod nadzorem lekarza specjalisty.

Leki farmakologiczne stosowane w leczeniu otyłości działają na różne sposoby. Niektóre z nich mogą hamować wchłanianie tłuszczów z pożywienia, inne mogą wpływać na uczucie sytości lub zmniejszać apetyt. Wszystkie leki tego typu mają jednak swoje zalety i ograniczenia, dlatego niezbędna jest ocena indywidualna przez lekarza, aby wybrać odpowiednią opcję dla danego pacjenta.

Ważne jest także pamiętanie o tym, że leki farmakologiczne nie są jedynym rozwiązaniem problemu otyłości. Zmiana stylu życia, takie jak odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna, pozostają kluczowymi elementami leczenia otyłości. Leki przeciwootyłości mogą być jednak wartościowym wsparciem w procesie redukcji masy ciała u pacjentów, u których inwazyjne metody nie są możliwe lub nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Jeśli zmagasz się z otyłością i rozważasz leczenie farmakologiczne, skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Lekarz przeprowadzi odpowiednią ocenę i dobierze najlepszą opcję leczenia z uwzględnieniem Twojego stanu zdrowia, historii medycznej oraz innych czynników indywidualnych. Wspólnie podejmiecie najlepszą decyzję dotyczącą leczenia, które będzie odpowiednie dla Ciebie.

Pamiętaj, że walka z otyłością to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania, cierpliwości i wsparcia. Leki farmakologiczne mogą być jednym z narzędzi wspomagających ten proces, jednak zawsze powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza i w ramach kompleksowego podejścia do leczenia otyłości.

Diagnostyka i leczenie otyłości - najczęściej zadawane pytania

Leczenie otyłości
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Dieta w ciąży

Dieta w ciąży

To, co je przyszła mama i mama karmiąca
wpływa bezpośrednio na rozwój dziecka.
Nasi doświadczeni dietetycy zlecą
najważniejsze badania i przygotują
dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy.

Jedz zdrowo
i wspieraj
zdrowie maluszka

Składniki obecne w ciele kobiety w ciąży lub w mleku matki wpływają na rozwój m.in. układu kostnego, narządów wewnętrznych i układu nerwowego u maluszka. Dlatego młoda mama powinna szczególnie uważać na to, co je, a najlepiej – skonsultować się z lekarzem dietetykiem, który przygotuje odpowiedni program żywieniowy i aktywności ruchowej. Dzięki temu maluszek będzie rósł zdrowo, a mama czuć się dobrze zarówno w ciąży, jak i po rozwiązaniu.

Dieta dla kobiety w ciąży i karmiących - najczęściej zadawane pytania

Dieta dla kobiety
w ciąży i karmiących
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Test Food Detective

Test Food Detective

Wykonujemy profesjonalne badania w kierunku
nietolerancji i alergii pokarmowych –
dzięki nim polepszysz komfort życia
i zwiększysz efekty odchudzania.

Sprawdź, jakich
produktów
unikać w diecie

Test Food Detective wykrywa nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG. Podczas badania pobiera się próbkę krwi z palca, którą następnie analizuje doświadczony diagnosta laboratoryjny. Test sprawdza reakcję organizmu na 59 alergenów pokarmowych, a wyniki są gotowe w 40 minut.

Test na nadwrażliwość pokarmową Food Detective - najczęściej zadawane pytania

Test na
nadwrażliwość pokarmową
Food Detective
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Konsultacje dietetyczne

Konsultacje dietetyczne

Kompleksowa konsultacja obejmuje
badania i doradztwo dietetyczne.
Jeśli chcesz lepiej poznać swój organizm,
interesujesz się zdrowym stylem życia
i chcesz zmienić nawyki żywieniowe lub też
szukasz optymalnego programu żywienia
przy chorobie – zapraszamy!

Zadbaj o swoje
zdrowe nawyki
żywieniowe

Oferujemy pełen zakres konsultacji dietetycznych, w tym dla dzieci, młodzieży, alergików, osób z nadwagą lub niedowagą, dla kobiet w ciąży i w czasie menopauzy. Wykonamy wszelkie niezbędne badania jak analizę masy i składu ciała oraz badania biochemiczne. Prowadzimy edukację dietetyczną i ustalamy indywidualny program żywieniowy, które mogą zmienić Twoje nawyki na lepsze. Nasi dietetycy mają doświadczenie w prowadzeniu diety przy rozmaitych chorobach i schorzeniach.

Pamiętaj, że walka z otyłością wymaga kompleksowego podejścia, które może obejmować zarówno zmiany w stylu życia, jak i leczenie farmakologiczne. Nasza klinika MedicaNow w Poznaniu jest specjalistycznym ośrodkiem, który oferuje różnorodne podejścia do leczenia otyłości, w tym także leki przeciwootyłości.
Wspólnie z naszym zespołem doświadczonych specjalistów, w tym endokrynologów, dietetyków i innych profesjonalistów, zapewnimy Ci kompleksową opiekę i indywidualne podejście do Twojego przypadku. Nasza diagnostyka obejmuje dokładną analizę Twojego stanu zdrowia, historii medycznej i stylu życia, aby móc zaplanować odpowiednie leczenie otyłości.
Leki przeciwootyłości, jako część kompleksowego podejścia do leczenia otyłości, mogą być skutecznym narzędziem w redukcji masy ciała u niektórych pacjentów. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie apetytu, zahamowanie wchłaniania tłuszczów z pożywienia czy wpływanie na uczucie sytości, co może wspomóc proces odchudzania. Jednak zawsze podkreślamy, że leki te powinny być stosowane tylko pod nadzorem lekarza specjalisty i zgodnie z jego zaleceniami.
W MedicaNow w Poznaniu wiemy, że każdy pacjent jest inny i wymaga spersonalizowanego podejścia. Dlatego przeprowadzamy szczegółową ocenę indywidualną, aby dobrać najodpowiedniejszą opcję leczenia otyłości, w tym leki przeciwootyłości, w zależności od Twoich potrzeb i stanu zdrowia.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz skonsultowania się z naszym zespołem specjalistów, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące leczenia otyłości. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w procesie walki z otyłością i wspierać Cię na drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.
Pamiętaj, że leki przeciwootyłości to tylko jedna z opcji leczenia otyłości i zawsze powinny być stosowane w ramach kompleksowego podejścia, które obejmuje również zmiany w stylu życia, takie jak dieta i aktywność fizyczna. Wspólnie z naszym zespołem specjalistów, podejmiemy najodpowiedniejsze decyzje dotyczące leczenia, które będzie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu i wspólnego działania w walce z otyłością.

Konsultacje dietetyczne - najczęściej zadawane pytania

Konsultacje dietetyczne
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz
Test na celiakię

Test na celiakię

Badanie warto wykonać, jeśli występuje podejrzenie
nadwrażliwości na gluten lub kiedy
przypadki schorzenia wykryto w rodzinie.
W MedicaNow wykonujemy test przesiewowy
Coeliac Screen z próbki krwi.

Sprawdź, czy masz
nadwrażliwość
na gluten

Test na celiakię Coeliac Screen wykonuje się, kiedy test Food Detective wykazał nadwrażliwość na gluten – oba badania wykonasz w MedicaNow. Do Twojej dyspozycji są też lekarze dietetycy, którzy przygotują plan dietetyczny z wykluczeniem glutenu. Wprawdzie na celiakię nie ma lekarstwa, ale odpowiednią dietą możesz poprawić jakość swojego życia.

Test na Celiakię Coeliac Screen - najczęściej zadawane pytania

Test na
Celiakię Coeliac Screen
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz