Depresja klimakteryczna

  • to rozpoznanie stawia się w przypadku występowania depresji u kobiet w okresie menopauzy. Częstość występowania problemu dotyczy nawet 50% kobiet zgłaszających się w tym okresie życia do lekarza.
  • objawy: obniżenie nastroju, poczucie winy, myśli samobójcze, zaburzenia snu, spadek lub przyrost masy ciała, spadek zainteresowań i trudności w pracy, spadek libido.
  • do czynników ryzyka zalicza się: występowanie depresji i zespołu napięcia przedmiesiączkowego w młodszym wieku, zły ogólny stan zdrowia, stres, zaburzenia snu, uderzenia gorąca i wysoki wskaźnik masy ciała (BMI).
  • choroba trwa stosunkowo długo (1-2 lata), wiąże się z niskim ryzykiem nawrotów w starszym wieku oraz z dużym ryzykiem występowania myśli i tendencji samobójczych.
  • leczenie: hormonalna terapia zastępcza, leki przeciwdepresyjne, psychoterapia.

Zapraszamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości

Klikając wyślij

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie w ramach usług świadczonych przez Partnerów Spółki.*
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu promocji i reklamy produktów i usług Partnerów współpracujących, w tym poprzez wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne.
Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MedicaNow Sp. C z siedzibą w Poznaniu, ul. Piątkowska 118, 61-645 Poznań.
Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).
Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie.
Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MedicaNow Sp. C
Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.