Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Zbadamy, zmierzymy i sprawdzimy, co może
pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy.
W MedicaNow do Twojej dyspozycji są
doświadczeni lekarze dietetycy,
którzy przygotują indywidualny
plan walki z otyłością.

Walcz skutecznie
z otyłością

Co czwarty Polak jest otyły, a 58% ma nadwagę. Aby walczyć skutecznie z otyłością, należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i pomiary ciała. W MedicaNow wykonujemy m.in. pomiar masy i składu ciała przy pomocy analizatora InBody 370 MEDfitness – jedynego w Poznaniu urządzenia, które określa indywidualny stopień odżywienia organizmu oraz ilość i składu tkanek miękkich.

Skuteczne leczenie otyłości – wsparcie farmakologiczne

Otyłość to poważny problem zdrowotny, który może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. W walce z tym schorzeniem, oprócz zmian w stylu życia, takich jak dieta i aktywność fizyczna, istnieją także możliwości wsparcia farmakologicznego. Oto kilka informacji na temat potencjalnych opcji leczenia farmakologicznego otyłości.

Warto pamiętać, że leki przeciwootyłości są przepisywane tylko pacjentom, u których zmiana stylu życia nie przyniosła oczekiwanych efektów, a indeks masy ciała (BMI) jest na poziomie wskazującym na otyłość lub otyłość olbrzymią. Leki te zawsze powinny być stosowane pod nadzorem lekarza specjalisty.

Leki farmakologiczne stosowane w leczeniu otyłości działają na różne sposoby. Niektóre z nich mogą hamować wchłanianie tłuszczów z pożywienia, inne mogą wpływać na uczucie sytości lub zmniejszać apetyt. Wszystkie leki tego typu mają jednak swoje zalety i ograniczenia, dlatego niezbędna jest ocena indywidualna przez lekarza, aby wybrać odpowiednią opcję dla danego pacjenta.

Ważne jest także pamiętanie o tym, że leki farmakologiczne nie są jedynym rozwiązaniem problemu otyłości. Zmiana stylu życia, takie jak odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna, pozostają kluczowymi elementami leczenia otyłości. Leki przeciwootyłości mogą być jednak wartościowym wsparciem w procesie redukcji masy ciała u pacjentów, u których inwazyjne metody nie są możliwe lub nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Jeśli zmagasz się z otyłością i rozważasz leczenie farmakologiczne, skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Lekarz przeprowadzi odpowiednią ocenę i dobierze najlepszą opcję leczenia z uwzględnieniem Twojego stanu zdrowia, historii medycznej oraz innych czynników indywidualnych. Wspólnie podejmiecie najlepszą decyzję dotyczącą leczenia, które będzie odpowiednie dla Ciebie.

Pamiętaj, że walka z otyłością to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania, cierpliwości i wsparcia. Leki farmakologiczne mogą być jednym z narzędzi wspomagających ten proces, jednak zawsze powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza i w ramach kompleksowego podejścia do leczenia otyłości.

Diagnostyka i leczenie otyłości - najczęściej zadawane pytania

Leczenie otyłości
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Dietetyka - polecane usługi

Prywatna Klinika Endokrynologii Ginekologicznej i Menopauzy
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz