Leczenie trądziku hormonalnego

Leczenie trądziku hormonalnego

Trądzik hormonalny powinien być leczony
tylko pod okiem specjalisty przy pomocy
starannie dobranych metod.
W MedicaNow leczymy trądzik
u nastolatków i dorosłych,
skupiając się na przyczynie,
a nie tylko objawach.

Co to jest trądzik hormonalny?

Trądzik hormonalny to rodzaj trądziku, który został powiązany z cyklem menstruacyjnym. Zwykle zaczyna się pojawiać na kilka tygodni przed miesiączką i ustępuje po rozpoczęciu miesiączki. Trądzik hormonalny można leczyć za pomocą leków miejscowych, doustnych środków antykoncepcyjnych i zmian stylu życia.

Jakie są objawy trądziku hormonalnego?

Najczęstszym objawem trądziku hormonalnego jest czerwony, zapalny pryszcz z białą głową. Pryszcz zwykle znajduje się w okolicy, w której znajduje się wiele gruczołów łojowych, takich jak czoło, nos i podbródek.

Co powoduje trądzik hormonalny?

Trądzik hormonalny jest spowodowany brakiem równowagi w poziomie hormonów. Hormony odpowiedzialne za ten brak równowagi to androgeny, progesteron i estrogen.

Terapia hormonalna jako leczenie trądziku hormonalnego

Hormonalne leczenie trądziku można przeprowadzić poprzez podawanie terapii hormonalnej, o której wiadomo, że jest skuteczna u niektórych osób. Działa poprzez zmniejszenie produkcji niektórych hormonów powodujących trądzik.

Pozbądź się
przyczyny trądziku

Za trądzik mogą odpowiadać czynniki hormonalne, genetyczne i psychiczne. Na szczęście można go skutecznie leczyć – podstawą są badania hormonalne. Tylko specjalistyczne badania pozwalają poznać przyczynę trądziku i wdrożyć odpowiednie leczenie oraz zabiegi wspomagające.

Leczenie trądziku hormonalnego - najczęściej zadawane pytania

Leczenie
trądziku hormonalnego
w MedicaNow -
umów się na wizytę.

Endokrynologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz