Antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna

Dzięki antykoncepcji hormonalnej możliwa
jest kontrola płodności oraz
zabezpieczenie przed ciążą.
W MedicaNow promujemy skuteczne
hormonalne metody antykoncepcji.

Jak działa antykoncepcja hormonalna?

Antykoncepcja hormonalna jest formą kontroli urodzeń, która zapobiega ciąży poprzez zatrzymanie owulacji. Działa poprzez uwalnianie do organizmu hormonów, które uniemożliwiają jajnikom uwalnianie komórek jajowych. Hormony te również zagęszczają śluz szyjki macicy, przez co plemniki nie mogą dostać się do komórki jajowej.

Hormonalne środki antykoncepcyjne nowej generacji są bardziej skuteczne i mają mniej skutków ubocznych niż ich poprzedniczki. Mają również mniejsze ryzyko dla kobiet, które palą, piją alkohol lub przyjmują pewne leki.

Jakie są rodzaje hormonalnych środków antykoncepcyjnych?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów antykoncepcji hormonalnej. Najbardziej popularna jest pigułka antykoncepcyjna zawierająca dwa hormony, estrogen i progestagen. Istnieje również pierścień dopochwowy, który zapewnia ciągłe uwalnianie tych samych hormonów, a także wkładka domaciczna (IUD), która uwalnia progestynę lokalnie w macicy oraz zastrzyki z samym progestynem lub progesteronem. Nasza klinika w Poznaniu zapewnia możliwość skorzystania z dowolnej metody antykoncepcji hormonalnej.

Czy są jakieś skutki uboczne stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych?

Skutki uboczne hormonalnych środków antykoncepcyjnych mogą się różnić w zależności od rodzaju i czasu jego stosowania, ale ogólnie mogą obejmować: migreny, wahania nastroju, przyrost lub utratę masy ciała, depresję lub lęk.

Czym jest antykoncepcja hormonalna nowej generacji?

Antykoncepcja hormonalna nowej generacji to rodzaj antykoncepcji, który jest nie tylko skuteczniejszy niż obecne środki antykoncepcyjne, ale także ma mniej skutków ubocznych.

Jakie są zalety antykoncepcji hormonalnej nowej generacji?

Środki antykoncepcyjne nowej generacji będą działać długo i będą miały bardziej przewidywalne uwalnianie hormonów. Zmniejszy to do minimum liczbę potrzebnych zastrzyków i sprawi, że środek antykoncepcyjny będzie bardziej opłacalny dla kobiet.

Stosuj bezpieczną
antykoncepcję nowej generacji

Antykoncepcja hormonalna jest najskuteczniejszą formą zapobiegania ciąży. Stosuje się tu m.in. tabletki, plastry, zastrzyki, implanty i inne. Ważny jest wywiad z lekarzem, ponieważ to on dobiera odpowiedni i bezpieczny dla Ciebie rodzaj antykoncepcji.

Antykoncepcja hormonalna - najczęściej zadawane pytania

Dobierz odpowiednią
antykoncepcje hormonalną
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz