Badania HPV

Badania HPV

Badanie HPV służy do wykrywania wirusów HPV,
które stwarzają wysokie ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
Wykrywa obecność DNA onkogennych typów HPV
jeszcze zanim pojawią się patologiczne zmiany morfologiczne w komórkach nabłonka.

Co to jest HPV?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest powszechnym wirusem, który może być przenoszony przez kontakty seksualne. Może również zostać przeniesiony z zakażonej matki na dziecko podczas porodu. Testy HPV służą do wykrycia wirusa HPV w organizmie i ustalenia, czy dana osoba ma aktywną infekcję. Cena testu HPV zależy od tego, gdzie mieszkasz i jaki rodzaj testu wykonałeś. Niektóre miejsca oferują bezpłatne testy dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Szczepienia przeciwko HPV – czy to bezpieczne?

Jedną z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową jest HPV. Wirus ten może powodować raka i inne poważne problemy zdrowotne, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowany i leczony. Aby można było podjąć środki zapobiegawcze, należy wiedzieć, jakie rodzaje wirusów istnieją i w jaki sposób są przenoszone.

W ostatnich latach ludzie stali się bardziej świadomi wirusa, ponieważ zidentyfikowano ponad 200 nowotworów wywołanych przez HPV. Jest to epidemia, która przez wiele lat była w dużej mierze ignorowana, ale teraz należy ją traktować poważnie.

Niektórzy ludzie są przeciwni szczepieniom, ponieważ uważają, że grzechem jest zakłócanie naturalnego biegu rzeczy, podczas gdy inni są przeciwko nim z powodu przekonań religijnych lub z powodów psychologicznych, takich jak strach przed igłami lub przekonanie, że szczepienie spowoduje autyzm u ich dzieci .

Test HPV – czego można się spodziewać po teście

Testy HPV są bardzo dokładne, a wskaźnik dokładności wynosi 99%. Jeśli dana osoba ma HPV, test pokaże, że jest pozytywny. Jeśli nie mają HPV, test pokaże, że jest negatywny.

Ile kosztuje test HPV?

Dla kobiet to naprawdę niezbędny zabieg, a nie tylko wybór. Tutaj dowiesz się, ile kosztuje test HPV. Według WHO wykonanie testu na HPV jest jednym ze sposobów zmniejszenia ryzyka raka szyjki macicy. Jednak pod względem stricte finansowym dla niektórych osób może to być dość drogie. Więc ile kosztuje test HPV? Cena badania szyjki macicy może się różnić w zależności od kraju, w którym mieszkasz, zapytaj nas o cenę w naszej klinice w Poznaniu.

Leczenie HPV – jak raz na zawsze pozbyć się objawów HPV

Leczenie HPV to duży problem w dzisiejszym świecie. Jest to tak powszechne, że prawie każdy go dostanie w pewnym momencie swojego życia. Ale co, jeśli już to masz?

Na szczęście istnieje wiele sposobów leczenia osób z objawami HPV. Obejmują one zarówno domowe środki zaradcze, jak i interwencje medyczne, takie jak operacja lub chemioterapia.

Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, co każdy zabieg może dla Ciebie zrobić i który jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Szczepienia przeciw HPV — fakty, które musisz znać!

Istnieją dwa typy szczepionek HPV zatwierdzone przez FDA: Gardasil i Gardasil 9. Gardasil chroni przed czterema typami HPV: 6, 11, 16, 18. Gardasil 9 chroni przed dziewięcioma typami wirusa: 6, 11, 16, 18 ; 31; 33; 45; 52 i 58.

Szczepionkę należy podawać w 3 dawkach w ciągu 6 miesięcy, przy czym pierwszą dawkę należy podać w wieku 9 lub 10 lat.

 

Zbadaj się
w kierunku
wirusa HPV

Badaj się regularnie raz na 3 lata i bądź spokojna o swoje zdrowie. W MedicaNow wykonujemy test molekularny w kierunku HPV, którego skuteczność wynosi ponad 95%!

Badania HPV - najczęściej zadawane pytania

Umów wizytę
na badania HPV
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz