Implant antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny

Nowoczesna i skuteczna metoda kontroli płodności.
W MedicaNow wszczepieniem i usunięciem implantu
zajmuje się wykwalifikowany lekarz.
Bezboleśnie i skutecznie.

Co to jest implant antykoncepcyjny?

Implant antykoncepcyjny to małe urządzenie wszczepiane pod skórę kobiecego ramienia. Uwalnia progestynę, która powstrzymuje jajniki przed uwalnianiem komórek jajowych i zagęszcza śluz szyjki macicy, aby uniemożliwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Implant może zostać usunięty w dowolnym momencie przez lekarza.

Jak są rodzaje implantów antykoncepcyjnych?

Istnieją trzy rodzaje implantów antykoncepcyjnych:

  • Implanty hormonalne: Najpopularniejszy rodzaj implantu antykoncepcyjnego, umieszczany pod skórą w ramieniu. Uwalnia hormony zapobiegające ciąży.
  • Miedziana wkładka domaciczna: Ten rodzaj implantu jest umieszczany w macicy i może być używany przez okres do 10 lat. Działa poprzez uwalnianie jonów miedzi, które zapobiegają zapłodnieniu jaj przez plemniki.
  • System domaciczny lewonorgestrelu (LNG-IUS): Ten implant to małe urządzenie w kształcie litery T, które jest umieszczane w macicy i może być używane przez okres do 5 lat. Działa poprzez uwalnianie progestyny, która zapobiega owulacji i zagęszcza śluz szyjki macicy, aby plemniki nie mogły przedostać się do komórki jajowej.

Jakie są korzyści z używania implantu antykoncepcyjnego?

Stosowanie implantu antykoncepcyjnego niesie ze sobą wiele korzyści i jest to jeden z najskuteczniejszych dostępnych obecnie rodzajów antykoncepcji.

W jednym badaniu oszacowano, że jego skuteczność wynosi 99,9%. Może być również stosowany u kobiet, które nie mogą stosować antykoncepcji opartej na estrogenie lub po usunięciu macicy (histerektomii).

Ile kosztuje implant antykoncepcyjny?

Skontaktuj się z naszą kliniką w Poznaniu, a my poinformujemy Cię o dokładnym koszcie implantu antykoncepcyjnego.

Wybierz pewną antykoncepcję

Implant antykoncepcyjny to najnowsza metoda zabezpieczania się przed niechcianą ciążą. Wyróżnia się wysoką skutecznością i wygodą stosowania. Nie musisz o niczym pamiętać – implant umieszczany jest pod skórą, jest niewyczuwalny i chroni nawet przez 3 lata.

Implant antykoncepcyjny – najczęściej zadawane pytania

Dobierz implant antykoncepcyjny
z MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz