Pessaroterapia
W zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej
i nietrzymania moczu stosuje się pessary ginekologiczne,
które są mało inwazyjne i przynoszą szybkie efekty.
Zapewniamy, że ulgę odczujesz od razu po wizycie w MedicaNow!
Co to jest pessaroterapia?
Pessaroterapia to leczenie wypadania narządów miednicy. Polega na użyciu pessara, który wkłada się do pochwy.
Pessar może być używany do podtrzymywania macicy i pęcherza moczowego u kobiet z wypadaniem tych narządów. Może być również używany do podtrzymywania narządu, który zsunął się w dół ze swojej normalnej pozycji, na przykład, gdy kobieta przeszła histerektomię i jej macica wpadła do pochwy.
Jaki jest koszt pessaroterapii?
Skontaktuj się z naszą kliniką w Poznaniu i poznaj dokładny koszt pessaroterapii.
Jakie są skutki uboczne pessaroterapii?
Skutki uboczne terapii pessarami obejmują: upławy, swędzenie, ból podczas stosunku płciowego, trudności w oddawaniu moczu, infekcje pęcherza i infekcje drożdżakowe.
Jakie są korzyści z używania pessarów ginekologicznych?
Korzyści płynące ze stosowania pessarów ginekologicznych są następujące: są łatwe do zakładania i wyjmowania, mogą być używane przez długi czas i nie wymagają operacji ani leków.
Popraw swój
komfort życia
dzięki pessarom!
Wypadanie macicy i pochwy oraz nietrzymanie moczu mają negatywny wpływ na jakość życia kobiet. Rozwiązaniem są pessary ginekologiczne, które pomagają w sposób nieoperacyjny poprawić komfort życia. Dobór i założenie pessara odbywa się podczas wizyty u specjalisty mięśni dna miednicy.
Pessaroterapia – najczęściej zadawane pytania
Na czym polega pessaroterapia?
Pessaroterapia polega na zastosowaniu pessarów ginekologicznych, które są nowoczesnym sposobem na leczenie kobiet z dolegliwościami dolnego odcinka układu moczowego, tj. z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, z objawami pęcherza nadaktywnego lub zaleganiem moczu po mikcji, jak i z zaburzeniami statyki, tj. z wypadaniem pochwy i macicy. Podczas pessaroterapii u kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym stosuje się estrogenoterapię dopochwową (z wyjątkiem kobiet, u których występują medyczne przeciwwskazania lub stwierdzono złą tolerancję estrogenów dopochwowych). Pessary ginekologiczne są rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą poddać się operacji.
Co to są pessary ginekologiczne?
Pessary to wkładki dopochwowe, które mogą być stosowane w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej i nietrzymania moczu. Ich zadaniem jest podparcie obniżonych narządów. Pessar zakłada się rano i wyjmuje na noc, z tego względu są elastyczne i mogą być z łatwością zginane, wkładane i wyjmowane – bez uczucia bólu. Wykonane są z miękkiego i antyseptycznego silikonu. Co ważne, są dobierane indywidualnie do każdej pacjentki pod kątem rodzaju i wielkości. Jest to kluczowe, ponieważ powodzenie terapii zależy od prawidłowego dopasowania pessarów i stosowania ich zgodnie z zaleceniem lekarza.
Jak stosuje się pessary ginekologiczne?
Pessar zakłada się rano, a wyjmuje na noc. Można także stosować go doraźnie, np. podczas uprawiania sportu, kiedy dochodzi do popuszczania moczu. W niektórych sytuacjach pessar może być noszony również nocą, jednak powinno się to odbywać tylko po konsultacji i pod okiem lekarza. W innym przypadku może dojść do powikłań i niebezpiecznych odleżyn. Warto również upewnić się u lekarza, czy pessar należy wyjmować przed współżyciem – co do zasady, większość specjalistów zaleca je usuwać.
z pessaroterapii
w MedicaNow