Wkładka antykoncepcyjna

Wkładka antykoncepcyjna

Wkładka domaciczna to jedna z najczęściej
wybieranych metod zapobiegania ciąży.
W MedicaNow dobierzemy odpowiedni rodzaj spirali,
abyś mogła cieszyć się komfortem i spokojem.

Co to jest wkładka antykoncepcyjna i jak działa?

Wkładka antykoncepcyjna to mała, elastyczna rurka wkładana do macicy przez pracownika służby zdrowia. Możesz go używać jako środka antykoncepcyjnego, aby zapobiec ciąży.

Hormonalna wkładka domaciczna uwalnia hormony do organizmu, co zapobiega zapłodnieniu komórek jajowych przez plemniki. Działa to najlepiej, jeśli chcesz uniknąć zajścia w ciążę przez długi czas. Miedziana wkładka domaciczna uwalnia jony miedzi, które są toksyczne dla plemników i komórek jajowych, więc nie mogą zapłodnić komórki jajowej ani implantu w ścianie macicy.

Rodzaje wkładek antykoncepcyjnych

Istnieje wiele różnych rodzajów wkładek antykoncepcyjnych, w zależności od rodzaju antykoncepcji, której szukasz.

Najczęstszym rodzajem jest hormonalna wkładka antykoncepcyjna zawierająca progestagen i estrogen. Wkłada się go do pochwy w pobliżu szyjki macicy. Uwalnia hormony, które zapobiegają owulacji i zagęszczają śluz szyjki macicy, utrudniając plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Innym rodzajem wkładki antykoncepcyjnej jest wkładka domaciczna zawierająca miedź lub wkładka domaciczna. To urządzenie jest wprowadzane do macicy przez lekarza i działa poprzez uwalnianie jonów miedzi, które zakłócają ruchliwość i żywotność plemników.

Jakie są zalety stosowania wkładki antykoncepcyjnej?

Zalety stosowania wkładek antykoncepcyjnych to:

-Skuteczność – jest skuteczna w ponad 99%, co oznacza, że zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę do mniej niż 1%.

-Wygoda – możesz go używać podczas okresu, dzięki czemu nie musisz przerywać swojego życia seksualnego.

-Koszt – środek antykoncepcyjny jest niedrogi i można go ponownie użyć.

Rozwiej wszelkie niepewności i skontaktuj się z profesjonalną kliniką ginekologiczną w Poznaniu lub Kaliszu – MedicaNow.

Jakie są wady i skutki uboczne stosowania wkładki antykoncepcyjnej?

Urządzenie antykoncepcyjne ma mnóstwo skutków ubocznych i wad. Urządzenie może powodować suchość pochwy, podrażnienie i ból. Może również utrudnić zajście w ciążę po usunięciu urządzenia.

Niektóre kobiety nie są pewne, jakich skutków ubocznych mogą doświadczać po zastosowaniu środka antykoncepcyjnego. Kobiety te mogą być zaniepokojone potencjalnymi konsekwencjami zdrowotnymi, z którymi będą musiały się zmierzyć, jeśli zdecydują się na stosowanie tej formy antykoncepcji.

Jak działa spirala domaciczna?

Spirala domaciczna tworzy wokół siebie niegroźny dla zdrowia stan zapalny, który powoduje nawet obumarcie plemników. Umów się w celu założenia spirali domacicznej w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

Ile kosztuje wkładka domaciczna?

Cena wkładki hormonalnej waha się w granicach od 300 zł do nawet 1800 zł. Zachęcamy do skorzystania z usługi założenia wkładki domacicznej w MedicaNow – klinice ginekologicznej w Poznaniu.

Czy wkładka domaciczna jest bezpieczna?

Wkładka domaciczna jest jak najbardziej bezpieczna, założona prawidłowo przez wykwalifikowanego ginekologa, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Załóż wkładkę domaciczną w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

Jaka wkładka antykoncepcyjna jest najlepsza?

Spirale domaciczne dzielimy na 3 kategorie: hormonalne, niehormonalne i obojętne. Najwyższą skuteczność, bo około 99,8% wykazują wkładki hormonalne. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty założenia wkładki antykoncepcyjnej w MedicaNow – profesjonalnej klinice ginekologicznej.

Czy zakładanie spirali domacicznej boli?

Założenie spirali domacicznej jest bezbolesne. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w MedicaNow w Poznaniu lub Kaliszu.

 

 

Szukasz antykoncepcji,
o której nie musisz pamiętać?
Wybierz wkładkę!

Wkładka hormonalna jest nowoczesnym typem wkładki domacicznej, łączącym działanie spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Zapewnia długoterminową antykoncepcję z wysoką skutecznością, jest też odwracalna.

Wkładka antykoncepcyjna – najczęściej zadawane pytania

Dobierz odpowiednią
antykoncepcje hormonalną
w MedicaNow

Ginekologia - polecane usługi

ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO HPV W MEDICANOW
Ustal termin swojej wizyty w MedicaNow już teraz